ارسال رایگان برای همه سفارش ها ۱ تا ۳ روز کاری

وبلاگ

سگ ها می توانند کدو حلوایی بخورند؟

آیا سگ ها می توانند کدو حلوایی بخورند؟ آره! در اینجا نحوه تغذیه بیخطر آن آورده شده است

سگ ها می توانند کدو حلوایی بخورند؟ همه چیزی که باید بدانید بله، سگ‌ها می‌توانند به میزان کمی کدو حلوایی بخورند.

ما در فصل پاییز به کدو حلوایی و تهیه انواع خوراک و پای و شیرینی با آن فکر میکنیم. بالاخره فصل پاییز فصل برداشت کدو حلوایی های خوشمزه و شیرین است. کدو حلوایی یک میوه است که تمام ساله باید مصرف شود. اما آیا ایمن است که به سگ‌تان بدهید؟ بله، کدو حلوایی برای سگ‌ها ایمن است و حاوی مقدار زیادی مواد مغذی مفید است که می‌تواند به بهبود دید و پوست و موی سالم کمک کند. با این حال، حتی مقدار زیادی از چیز خوبی نیز برای سگ شما خوب نیست. در ادامه آنچه باید در مورد تغذیه کدو حلوایی به سگ‌تان بدانید و بهترین روش‌های ارائه آن را برایتان توضیح می‌دهیم.

مزایای کدو حلوایی برای سگ‌ها

کدو حلوایی ها خوراکی سالمی هستند که مقدار زیادی از مواد مغذی، فیبر و دیگر مزایا را برای سگ‌ها دارند.

پالپ کدو حلوایی به طوری طبیعی کم‌کالری و کم‌سدیم است.

پالپ کدو حلوایی به طوری طبیعی حاوی مقدار زیادی آنتی‌اکسیدان‌های بتاکاروتن و لوتئین است که سلامت چشم و پوست سالم را پشتیبانی می‌کنند و همچنین پتاسیم و ویتامین‌های C و E. است. به ویژه مقدار زیادی ویتامین A دارد. مصرف پالپ کدو حلوایی می‌تواند به سیستم ایمنی سگ‌تان پشتیبانی کند و با پتانسیل کمک به مقابله با برخی بیماری‌ها و عفونت‌ها باشد.

کدو حلوایی می‌تواند به عنوان یک پیش‌زیست‌اندام که میکروب‌های دوستانه در روده‌های سگ‌تان را تغذیه می‌کند، عمل کند که در همه چیز از عملکرد کولن تا سیستم ایمنی کمک می‌کند.

لینک های مفید : 
خرید غذای سگ

ترکیب فیبر اشباع و غیر اشباع کدو حلوایی می‌تواند به عنوان درمان موثری برای اسهال و یبوست هر دو عمل کند. فیبر‌های پالپ کدو حلوایی می‌توانند از تحریک غدد مقعدی جلوگیری کنند، که ممکن است به کاهش مراجعه به دامپزشک منجر شود.

سگ ها می توانند کدو حلوایی بخورند

سگ ها می توانند کدو حلوایی بخورند

اگر مشکل اضافه وزن باشد، همانطور که در مورد مواد غذایی انسانی است، پالپ کدو حلوایی یک جایگزین چربی عالی برای تهیه خوراک‌های سگ است. اضافه کردن کمی کدو حلوایی به رژیم غذایی سگ‌تان همچنین می‌تواند به سگ‌تان کمک کند وزن سالمی داشته باشد زیرا فیبر کدو حلوایی می‌تواند به سگ‌تان کمک کند که برای مدت زمان بیشتری سیرتر بشود.

دانه‌های کدو حلوایی غنی از اسیدهای چرب امگا هستند و با مشورت دامپزشک‌تان ممکن است برای درمان انگل‌ها، جدا کردن سنگ‌های کلیه و کمک به کنترل ناتوانی ادراری استفاده شود. چگونه کدو حلوایی را به سگ‌تان بدهید در ادامه چند ایده برای اضافه کردن این سوپرفود به رژیم غذایی روزانه سگ‌تان آورده شده است. حتی یک غذای سالم مانند کدو حلوایی باید به عنوان یک مکمل برای سگ‌تان در مقادیر متوسط ارائه شود.

کدو حلوایی کنسروی (بدون شکر) پخته یا پوره کدو حلوایی می‌تواند به غذای خشک یا تر سگ‌تان اضافه شود. دکتر کتی نلسون، دامپزشک ساکن چوی توصیه می‌کند که روزانه 1 قاشق چایخوری کدو حلوایی کنسروی ساده (برای هر 10 پوند وزن بدن – بنابراین کمی بیشتر یا کمتر برای سگ خاص شما). یک قاشق چایخوری کدو حلوایی پخته را به عنوان یک خوراک پس از آموزش ارائه دهید یا آن را در یک اسباب‌بازی کنگ برای ساعت‌ها سرگرمی بریزید.

از آن به عنوان جایگزین برای کره یا چربی‌های دیگر در هنگام پخت خوراک‌های خانگی سگ استفاده کنید. دانه‌های کدو حلوایی می‌توانند بدون اضافه کردن روغن، نمک یا ادویه‌های اضافی روغن‌دار شوند و به عنوان خوراک‌ها ارائه شوند یا به پودر ریزی مرغوبی خرد شوند و روی غذای سگ‌تان پاشیده شوند.

توجه:

سطوح بالای ویتامین A ممکن است برای سگ‌ها سمی باشد و ممکن است منجر به عدم جذب مواد مغذی دیگر، از جمله پروتئین، شود که ممکن است به کمبود مواد مغذی در مکان‌های دیگر منجر شود. اگر متوجه شوید که سگ‌تان غذا نمی‌خورد، استفراغ می‌کند، بی‌حال است یا علائم دیگری از عدم راحتی دارد، با دامپزشک‌تان تماس بگیرید.

و در حالی که می‌تواند معده را آرام کند، تمام آن فیبر در کدو حلوایی ممکن است باعث مشکلات معده و حتی بدتر، موارد اسهال شود. با یک مقدار بسیار کوچک از کدو حلوایی پخته شده شروع کنید و تا حداکثر 1 قاشق چایخوری (برای هر 10 پوند وزن بدن) برسید. برای سگ‌های کوچک، ممکن است این مقدار حداکثر به معنای ½ قاشق چایخوری در روز باشد، در حالی که سگ‌های بزرگ می‌توانند به ایمنی 1 تا 4 قاشق غذایی روزانه مصرف کنند.

اگر قصد دارید که پالپ کدو حلوایی خود را بسازید، ساده نگه دارید – هیچ ادویه‌ای یا سدیم اضافی اضافه نکنید. اگر کدو حلوایی کنسروی می‌خرید، مطمئن شوید که کدو ساده است و نه پر از مواد افزودنی، ادویه‌ها، قند و گاهی اوقات زیلیتول است که ممکن است برای سگ‌ها مرگبار باشد. اگرچه کدو حلوایی خام خطرناک نیست،

اما ممکن است به مشکلات گوارشی منجر شود. تمام پوست خارجی و پوست، ساقه و برگ‌ها باید برداشته شوند. برای کودکان و سگ‌های بسیار کوچک یا سگ‌هایی که کم وزن هستند، کدو حلوایی را به مقدار بسیار کمی به عنوان یک خوراک ارائه دهید. منوی همه سگ‌ها؟ پای‌ها، شیرینی‌ها، کوکی‌ها و لته‌ها که دارای قند، ادویه‌هایی مانند جوز هندی و کالری زیادی هستند.

 

سوالات متداول

سوال: چقدر کدو حلوایی می‌توانم به سگ‌م بدهم؟

جواب: با مقدار بسیار کوچکی از کدو حلوایی پخته شروع کنید و تا حداکثر 1 قاشق چایخوری (برای هر 10 پوند وزن بدن) برسید. برای سگ‌های کوچک، این مقدار حداکثر ممکن است به معنای ½ قاشق چایخوری در روز باشد، در حالی که سگ‌های بزرگ می‌توانند به ایمنی 1 تا 4 قاشق غذایی روزانه مصرف کنند.

سوال: آیا سگ‌ها می‌توانند دانه‌های کدو حلوایی بخورند؟

جواب: بله، اما فقط اگر بدون اضافه کردن روغن و ادویه‌ها و نمک و به میزان متعدد مصرف شوند. دانه‌های کدو حلوایی غنی از اسیدهای چرب امگا هستند و با مشورت دامپزشک‌تان ممکن است برای درمان انگل‌ها، جدا کردن سنگ‌های کلیه و کمک به کنترل ناتوانی ادراری استفاده شود.

سوال: آیا سگ‌ها می‌توانند کدو حلوایی کنسروی بخورند؟

جواب: بله، کدو کنسروی ساده برای سگ‌ها برای مصرف روزانه توصیه شده ایمن است. هرگز به سگ‌تان کدو حلوایی تازه یا کدو حلوایی کنسروی دیگری با افزودن ادویه اضافی سرو نکنید.

سوال: آیا سگ‌ها می‌توانند کدو حلوایی خام بخورند؟

جواب: اگرچه کدو حلوایی خام خطرناک نیست، اما ممکن است به مشکلات گوارشی منجر شود. بهتر است به کدو حلوایی پخته، سرخ‌شده یا پخته‌شده بسنده کرد. تمام پوست بیرونی و پوست، ساقه و برگ‌ها باید برداشته شوند.

سوال: آیا سگ‌ها می‌توانند پای کدو حلوایی بخورند؟

جواب: خیر، متاسفانه پای کدو حلوایی (حتی اورگانیک و طبیعی) مطلقا ممنوع است چون احتمالاً با ادویه‌های اضافی تهیه شده است و رویه یا تاپینگ آن معمولاً با کره یا چربی‌های دیگر تهیه شده است.

 

مرتبط

مقالات مرتبط

اشتراک گذاری این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید