ارسال رایگان برای همه سفارش ها ۱ تا ۳ روز کاری

وبلاگ

بهترین خاک بستر گربه

بهترین خاک بستر گربه کدام است؟ برای انتخاب بهترین خاک گربه چه باید کرد؟ خرید خاک گربه مناسب و مرغوب یکی از اولین ومهمترین دغدغه های صاحبان گربه است. خوشبختانه تمامی گربه ها به صورت غریزی دستشویی کردن را بلد هستند. وظیفه اصلی ما این است که برای آنها یک بستر مناسب انتخاب کنیم. فراهم نمودن بهترین خاک بستر گربه از مهم ترین لوازم جانبی گربه خانگی ، علاوه بر تضمین کردن سلامت گربه ها، منزل شما را نیز تمیز نگه می دارد. در این نوشتار به بررسی و راهنمای انتخاب بهترین خاک گربه می پردازیم.

اگر تا به امروز برای انتخاب بهترین خاک گربه به پت شاپ ها مراجعه کرده باشید، با تنوع زیادی مواجه شده‌اید. در چنین شرایطی انتخاب و خرید خاک گربه سخت خواهد شد. برای داشتن یک خرید مطمئن باید راهنمای خرید خاک گربه را مطالعه کنید تا دچار سردرگمی و تردید در این زمینه نشوید.

 در این مقاله تصمیم گرفتیم تا مطرح کنیم بهترین خاک برای بستر گربه کدام است؟ به کمک این اطلاعات متوجه خواهید شد که بهترین خاک گربه کدام است؟ بدین ترتیب می توانید مناسب ترین و بهترین خاک بستر گربه رو برای دوست ملوس و ناز خود خریداری کنید.

لینک های مفید : فروش لوازم جانبی گربه

بهترین خاک بستر گربه

 فهرست عناوین بررسی شده :

1. راهنمای خرید خاک گربه
– ویژگی بهترین خاک بستر گربه
2. انتخاب بهترین خاک گربه
3. بهترین خاک گربه کدام است؟
4. بهترین خاک برای بستر گربه کدام است؟

لینک های مفید : 
فروش غذای گربه

 راهنمای خرید خاک گربه

یکی از مهم ترین نکاتی که باید در راهنمای خرید خاک گربه به آن توجه داشته باشید؛ این است که گربه شما در این بستر احساس راحتی کند‌. بتواند با خیال راحت کار خود را انجام دهد. شما می توانید با توجه به نوع خلق و خوی گربه خود، بهترین خاک بستر گربه را تهیه کنید.

درست است که گربه ها، کار خود را درون خاک انجام می دهند، اما اگر جعبه مناسبی نداشته باشند، همواره فضولات خود را دفع می کنند. یک حالت دیگر وجود دارد که در چنین شرایطی گربه ها به سمت خاک گلدان ها و درنهایت خاک باغچه خواهند رفت چرا که گربه ها به صورت غریزی داخل خاک ادرار و مدفوع کنند و سپس روی آن را با خاک می پوشانند. اما چرا نمی توان خاک طبیعی را به عنوان بهترین خاک بستر گربه در نظر گرفت؟

_ خاک طبیعی گرد و خاک زیادی دارد و برای محیط داخل منزل مناسب نیست.
_ احتمال وجود انگل و میکروب های مختلف در خاک طبیعی بسیار زیاد است. این عوامل سبب بیماری گربه خواهند شد.

به همین خاطر مدت ها است که محصولات تجاری با نام خاک مخصوص تولید می شوند. عملکرد این خاک ها مشابه خاک طبیعی و حتی از آنها نیز بهتر است.

لینک های مفید : 
کنسرو گربه

 ویژگی بهترین خاک بستر گربه

در ادامه پس از بررسی ویژگی ها، با معرفی انواع خاک گربه خواهیم گفت که انتخاب بهترین خاک گربه چگونه ممکن است.

1. اولین ویژگی برای خاک بستر مناسب گربه، نداشتن گرد و غبار زیاد در آن است. وجود گرد و غبار بیش از حالت عادی، سبب ایجاد حساسیت در گربه ها و حتی صاحبان گربه خواهد شد.

 خاک گربه ای که فاقد گرد و غبار باشد، بهترین خاک بستر گربه است. گربه ها چندین بار در طول روز از خاکشان استفاده می کنند. پس اگر گرد و غبار داخل آن بسیار باشد مشکلات تنفسی را به وجود خواهد آورد.

2. دومین ویژگی برای انتخاب بهترین خاک گربه کلامپینگ است. کلامپ یا همون توده خاک هنگامی درست می شود که گربه فضولاتش را دفع کند. در چنین شرایطی بنتونیت شروع به جذب رطوبت موجود در خاک بستر گربه می کند.

البته ناگفته نماند که همواره کلامپ خوب باید دارای حجم کمی باشد. اگر حجم کم باشد، خاک زیادی مصرف نخواهد شد. همچنین لازم است تا کلامپ باز نشود و نسبت به رطوبت جذب شده مقاوم باشد. اگر کلامپ موجود در خاک باز شود، کل محیط خاک آلوده می شود.

3. ویژگی سومی که برای صاحبان پت، همچون گربه اهمیت بسیار بالایی دارد، بوگیر بودن خاک است. اغلب طرف مخصوص خاک گربه در منزل صاحب پت مقرر می شود. بدین ترتیب اگر خاک نتواند نقش بوگیری خود را به درستی ایفا کند، محیط اطراف آلوده خواهد شد. بوی نامطبوع فضولات محیط را تحقق تاثیر قرار خواهد داد. اغلب تولید کنندگان ماده کربن را برای بیشتر کردن قدرت بوگیری به خاک اضافه می کنند.

4. یکی دیگر از ویژگی های مهم به عنوان چهارمین ویژگی، قیمت محصول است. تمامی افراد دوست دارند که یک محصول با کیفیت و با قیمت مناسب خریداری کنند. هر 10 لیتر خاک معادل 8 کیلوگرم خاک می باشد. پس باید از نظر قیمت از خاک 10 کیلوگرمی ارزان تر باشد.

5. آخرین ویژگی بهترین خاک بستر گربه مربوط به بسته ‌بندی مناسب محصول است. بسته بندی مناسب علاوه بر اینکه از ورود آلودگی به درون خاک جلوگیری می کند، باعق می شود تا محصول خریداری شده بهتر مگه داشته شود.

انتخاب بهترین خاک گربه

 انتخاب بهترین خاک گربه

1. خاک کریستالی

جدیدترین نوع خاک گربه برای خرید، سیلیکا ژل است. این خاک در بازار ایران و سایر بازار ها به نام خاک کریستالی شناخته می شود. این خاک حاوی سدیم سیلیکات متخلخله که قدرت جذب رطوبت بسیار بالایی دارد. همچنین این خاک از خود عطری خوبی پخش می کند و از پخش بوی ادرار و مدفوع جلوگیری می کند.

بر خلاف خاک توده شونده، ذرات این خاک به بدن گربه نمی چسبند و در محیط خانه پخش نخواهند شد. بسته بندی های در نظر گرفته شده برای این خاک بسیار سبک هستند و در نتیجه حمل و نقل آسانی دارند. تا اینجا دیدیم که ظاهرا این خاک بهترین خاک بستر گربه است. اما قیمت این خاک کریستالی بسیار گران می باشد.

به همین خاطر به صرفه نیست و همیشه در دسترس نخواهند بود. با در نظر گرفتن این عوامل، می توان گفت خاک گربه کالمپینگ یا توده شونده متداول ترین نوع خاک مصرفی است. در ادامه با این خاک بیشتر آشنا خواهید شد. راستی، بعضی از گربه ها خاک گربه کریستالی رو دوست ندارند.

2. خاک غیر توده شونده

این نوع خاک می تواند از منابع تجدید پذیر و سازگار با محیط زیست تهیه شود. این منابع شامل روزنامه های بازیافتی و خاک اره یا خاک کالمپینگ از بتونیت می باشند. البته همچنان به دلیل اینکه خاصیت کالمپینگ ندارد به سرعت متلاشی می شود.

به همین خاطر لازم است در فواصل کوتاه اقدام به تعویض کل خاک کنید. با تعویض پی در پی، خاک بستر زود تمام می شود و اصلا به صرفه نخواهد بود. خاک های غیر توده شونده قیمت بیشتری نسبت به خاک های توده شونده دارند. همین موضوع باعث شده استقبال کمی از این نوع خاک بشود.

3. خاک توده شونده بهترین خاک بستر گربه

خاک توده شونده جزو متداول ترین خاک هابی است که اکثر محصولات موجود در ایران از این نوع هستند. این نوع خاک حاوی بنتونیت سدیم و خاک ُرس می باشد. خاک های توده شونده با جذب رطوبت حجیم می شوند. سپس با جمع شدن دور ادرار و مدفوع یک توده یا گلوله متعادل تشکیل می دهند.

این مورد جزو یکی از بهترین ویژگی های خاک گربه توده شونده به شمار می رود. چرا که در چنین شرایطی می توانید به راحتی توده حجیم شده را از خاک جدا کنید و دور بیاندازید. قیمت مناسب و اقتصادی این نوع خاک باعث استقبال بیشتر صاحبان گربه از این نوع خاک شده است.

البته لازم است بیان شود که وزن سنگین این نوع خاک و تولید گرد و غبار از معایب آن به شمار می رود اما همچنان به عنوان بهترین خاک بستر گربه شناخته می شود.

4. خاک زیست محیطی

نوع دیگری از خاک گربه هم وجود دارد که به خاک زیست محیطی مشهور است. این خاک از گیاهان و منابع طبیعی تهیه می شود. مسلماً قیمت این خاک به دلیل مواد سازنده و گیاهی بودنش بالا است.

هترین خاک برای بستر گربه کدام است؟

 بهترین خاک گربه کدام است؟

در این مقاله از زوکلیک با انواع خاک گربه آشنا شدید. در بخش قبلی گفتیم که خاک توده شونده یا همان کالمپینگ از رایج ترین و متداول ترین نوع خاک در بازار ایران است. پت شاپ های بسیاری همچون زوکلیک وجود دارند که انواع خاک گربه را به صورت آنلاین عرضه می کنند. شما می توانید طبق اطلاعات داده شده، متوجه شوید بهترین خاک گربه کدام است.

انتخاب خاک بستری که گربه شما ترجیح می دهد احتمال بروز دفع در جای دیگر را کاهش می دهد. بدین ترتیب گربه ها به جایی دورتر از محل دفع ادرار و مدفوع خود نخواهند رفت. پس از مشکلات احتمالی جلوگیری خواهد شد. انتخاب شما و ترجیح گربه می تواند برای شما تعیین کند که بهترین خاک بستر گربه برای شما چیست.

مرتبط

مقالات مرتبط

بهترین برند غذای گربه

بهترین برند غذای گربه

تمام گربه ها نیاز هایی دارند که با کسب تجربه، به مرور زمان و امتحان مدل های مختلف غذا به دست می آید. با استفاده از برند های مختلف، مشخص می شود که کدام برند از غذای گربه به عنوان بهترین برند غذای گربه کاربردی تر است. به طور کلی، قبل از اینکه همه مارک ها رو امتحان کنید، بهتر است به سراغ مارک های معتبر و تضمین شده بروید. برتر ین برند غذای گربه را بشناسید و از میان آنها غذای گربه بانمک خود را انتخاب کنید. در اینجا به بررسی بهترین برندهای غذا گربه می پردازیم . با زوکلیک همراه باشید.

ادامه مطلب »
بهترین برند غذای سگ

بهترین برند غذای سگ

اگر حیوان خانگی دوست داشتنی شما یک سگ است بهتر است که با برترین برند غذای سگ آشنا شوید. به طور کلی غذای سگ می تواند شامل مواد غذایی خشک، کنسرو و ترکیب خشک و کنسرو باشد. تمام غذا های نام برده شده با برند های مختلف و مخصوص سگ ها تولید شده اند. در این مقاله به بررسی برندهای معتبر که در ایران نیز به فروش می رسد خواهیم پرداخت.

ادامه مطلب »
انواع نژاد سگ

انواع نژاد سگ

هر کدام از نژاد های مختلف دارای ویژگی ها و خصوصیات منحصر به فرد هستند. اگر شما هم به دنبال یک سگ مناسب برای خود هستید، حتما تمام شرایط را در نظر داشته باشید. چرا که سگ ها در نژاد های مختلف دارای سلایق و خصوصیات مختلفی هستند.به طور مثال سگ های مینیاتوری از نظر اندازه کوچک هستند و شخصیت جذابی دارند. این سگ های کوچک معمولاً کمتر از 4 کیلوگرم وزن دارند. در این مقاله با انواع نژادهای مختلف سگ آشنا می شویم .در صورتی که مایل هستید در خصوص نژادهای مختلف سگ ها اطلاعات بیشتری کسب کنید ، با زومگ همراه باشید.

ادامه مطلب »

اشتراک گذاری این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

دلیل بازگشت وجه