تربیت حیوانات

5 نکته ساده آموزشی برای سگهای جوان

5 نکته ساده آموزشی برای سگهای جوان

5 نکته ساده آموزشی برای سگهای جوان

وقتی صحبت از نکات مهم برای آسان کردن زندگی صاحبان یک حیوان خانگی می‌شود، آموزش سگ‌تان باید به بخشی از زندگی روزمره تبدیل شود. این که مطمئن شویم توله سگ شما در جوانی آموزش های ساده اما مهمی را بگذراند بسیار مهم است. چون در واقع این آموزشها به آنها کمک می کند تا با دستورات ساده کنار بیایند و برای آموزشهای پیچیده تر در طول زندگی خود آماده شوند.

این مقاله نوشته شده تا با کمک به شما در آموزش سگهایتان، زندگی شما در کنار این حیوانات دوست داشتنی را آسان‌تر کند. این پنج نکته، در عین سادگی، نکاتی بسیار کلیدی در رابطه بین شما و حیوان خانگی تان را می آموزد، پس توصیه می کنیم حتما این مطلب را بخوانید:

5. خشک کردن بدن را از سنین پایین شروع کنید.

وقتی سگتان هنوز جوان است شروع به مالیدن آرام بدن او با حوله کنید و به یاد داشته باشید برای این کار لزوماً نباید خیس باشند! اما اگر بتوانید حیوانات خود را در سنین کم به مالیده شدن حوله عادت دهید، قطعاً تمیز کردن پنجه‌های گل‌آلود و خشک کردن بعد از حمام در سال‌های آینده بسیار آسان‌تر می‌شود.

این کار را برای استفاده از قلاده و گردنبند و یا پلاک سگ نیز انجام دهید و او را در سنین پایین به این کار عادت دهید. برای این کار می توانید هنگامی که قلاده و گردنبند او را می بندید با او بازی کنید یا او را به حیاط ببرید تا آرام آرام بفهمد بین بستن قلاده و بازی و گردش رابطه ای وجود دارد. این کار در آینده او را مشتاق به استفاده از قلاده می کند.

4. سگ خود را به بودن در ماشین عادت دهید.

یک راه فوق العاده برای آماده کردن سگ خود برای سفر با ماشین این است یک اسباب بازی سگ هیجان انگیز را روی صندلی ماشین بگذارید و اجازه دهید سگتان وقتی ماشین ثابت است داخل ماشین باشد و با اسباب بازی مشغول شود. مرحله بعدی روشن کردن موتور ماشین در حالی است که ماشین حرکت نمی کند. با این کار در نهایت وقتی که زمان سفر به جایی می رسد، سوار شدن در ماشین برای سگتان به عنوان سرگرمی تلقی می شود!

البته بیماری تهوع بعضی از سگها در زمان سفر را هم باید در نظر گرفت. چون این موضوع نه تنها برای سگ شما، بلکه برای شما نیز می تواند ناراحتی ایجاد کند. یک درمان طبیعی فوق‌العاده برای جلوگیری از این مورد، زنجبیل است، اگر ۱۰ دقیقه قبل از سفر یک بیسکویت زنجبیلی یا غذای سگ که ترکیبات زنجبیل دارد به سگ‌تان بدهید، به تسکین این علائم در سگتان کمک می‌کند.

3. سگ خود را با ” لمس دست” آموزش دهید.

همانطور که همه ما می دانیم سگ های ما به طور طبیعی حیوانات کنجکاوی هستند. مثلا وقتی مشت بسته دستمان را نزدیک آنها می گیریم، دست ما را با بینی خود لمس می کنند. این تکنیک میتواند یک نکته آموزشی نسبتاً ساده باشد: به سادگی دست بسته خود را نزدیک سگ خود بگیرید و هنگامی که آن را با بینی خود لمس کرد، بگویید “بله” و با دست دیگر خود به آنها تشویقی بدهید.

سگ شما به زودی یاد می گیرد که اگر دست شما را با بینی خود لمس کند، مورد توجه قرار می گیرد. شما می توانید این ترفند را با حرکت دادن دست خود به سمت بالا یا پایین تر انجام دهید یا به سادگی از او بخواهید که سگ قبل از دریافت جایزه چندین بار دست شما را لمس کند. این کار بعدها می تواند راه ساده ای برای صدا کردن سگ و جلوگیری از کاری باشد که شما دوست ندارید او انجام دهد.

2. مقداری سرگرمی در زمان غذا خوردن را در برنامه سگ خود بگنجانید!

همه ما می دانیم که سگ ها در زمان صرف غذا می توانند بسیار حریص باشند و این باعث سرعت در غذا خوردن آنها و به تبع آن دل درد، اسهال یا عوارضی از این دست شود. نکته‌ای که خواهیم گفت می‌تواند به کاهش سرعت غذا خوردن سگ‌ها کمک کند و در عین حال به آنها یک بازی سرگرم‌کننده در زمان غذا بدهد. سعی کنید غذای آنها را در یک قوطی شیر تمیز و خالی یا ظرفی با دهانه کوچک قرار دهید. این کار باعث می شود سگ شما زمانی را صرف ضربه زدن به قوطی می کند تا غذای خود را از آن بیرون آورده و بخورد. همین باعث آرام تر غذا خوردن سگ شما شده و جلوی عوارض ناشی از سرعت بالا در غذا خوردن را می گیرد.

1. توله خود را در روزهای بارانی سرگرم نگه دارید.

پیاده روی در باران برای ما انسان ها یا دوستان پشمالوی ما سرگرم کننده نیست. بنابراین قبل از اینکه حوصله او سر برود چرا به او چند ترفند ساده برای سرگرمی در داخل خانه آموزش ندهید؟ مقداری غذای سگ یا تشویقی های آموزشی مورد علاقهاش را آماده کنید و با نگه‌داشتن غذا در بالای بینی‌شان تا زمانی که روی پاهای عقب خود بنشینند، به آن‌ها نشستن روی دو پا را بیاموزید یا دست هایتان را بالا بیاورید و وقتی دست هایتان را با پنجه هایشان لمس کردند به آن ها تشویقی بدهید.

  • ما می‌دانیم که سگ‌های شما چقدر مهم هستند، و بدانید هیچ راه بهتری برای آسان‌تر کردن زندگی‌ در کنار سگها وجود ندارد جز اینکه که سگ‌تان را فعال، مشغول و سرگرم نگه‌دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *