نگهداری حیوانات

بهترین پرنده برای کودکان

The best birds for children

 همواره در نظر داشته باشید که حتی بهترین نژاد پرنده برای کودکان نیز، مشکلاتی ایجاد خواهد کرد. پیش از خرید پرنده خانگی، حتما شناسایی کنید که کدام نوع پرنده برای کودکان بهتر است؟

 قبل از آنکه یک پرنده را به خانه بیاورید، عوامل زیادی مثل نیاز های مراقبتی، خرید لوازم جانبی پرندگان ، نیاز های اجتماعی، میزان سر و صدا و هزینه نگهداری از پرنده را در نظر بگیرید. با این حال شاید یکی از اصلی ترین نکاتی که باید در نظر داشته باشید، این است که بهترین پرنده برای کودکان چیست؟ در ادامه همراه این بخش از زوکلیک باشید تا بدانید بهترین پرنده برای کودکان کدام است؟

لینک های مفید : 
فروش تشویقی پرندگان

 فهرست عناوین بررسی شده :

1. بهترین پرنده برای کودکان چیست؟
2. بهترین پرنده برای کودکان کدام است؟
3. مزایای بهترین پرندگان برای بچه ها

بهترین نژاد پرنده برای کودکان

 بهترین پرنده برای کودکان چیست؟

هنگام انتخاب بهترین نژاد پرنده برای کودکان باید انواع پرندگانی که با کودک شما سازگار هستند را پیدا کنید. مسلما گونه های پرندگان از نظر شکل ظاهری و رفتار کاملا منحصر به فرد هستند. بدین ترتیب عوامل زیادی هستند که لازم است پیش از آوردن پرنده به خانه در نظر گرفت. این نیاز ها شامل مراقبت از آن، نیاز های اجتماعی، مکان، سطح صدا و هزینه نگهداری از آنها می باشد.

برخی از خانواده ها، انتخاب گونه ای که بتواند با کودک آنها سازگار باشد را مهم ترین مسئله می دانند. اگر کودک شما آرزوی داشتن پرنده خانگی را دارد و نمی دانید که کدام پرنده برای کودک شما بهتر است. در ادامه قرار است تا به شما بگوییم کدام نوع پرنده برای کودکان بهتر است؟

لینک های مفید : 
قیمت غذای پرنده

 بهترین پرنده برای کودکان کدام است؟

اگر فرزندان شما تمایل دارند تا یک پرنده خانگی داشته باشند، توصیه می شود مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید. فنچ ها و قناری ها در رده بهترین پرندگان برای کودکان قرار می گیرند. چرا که مراقبت و نگهداری از این گونه ها نسبت به سایر گونه ها راحت تر است.

اغلب کودکان، علاقه زیادی به این پرندگان نشان می دهند. چرا که بسیار زیبا هستند و صدای جذاب و دلنشینی دارند. همچنین این پرندگان به تعامل زیادی نیاز نخواهند داشت. این پرنده ها شامل :

1. فنچ (Finch)

فنچ ها بسیار زیبا هستند و صدای جذاب و دلنشینی دارند. فنچ ها معمولا علاقه زیادی به ارتباط برقرار کردن با انسان را ندارند. بدین ترتیب لازم است هنگام خرید فنچ، چندین فنچ را خریداری کنید تا در کنارهم زندگی کنند.

با اینکه برخی افراد می توانند فنچ و قناری خود را تا حدی زیادی دست آموز کنند، این پرندگان نباید بیرون از قفس نگهداری شوند. به همین خاطر، اگر کودک شما پرند هایی میخواهد که با آن ارتباط یا تعامل داشته باشد، بهتر است یک مرغ عشق یا عروس هلندی را به سرپرستی قبول کنید.

فنچ ها پرندگان بسیار ظریفی هستند و باید با آرامش و احتیاط کامل نگهداری شوند. با اینکه فنچ ها از جمله گونه های هستند که روی دست نمی آیند، اما می توانند پرنده جذابی برای شما باشند. همچنین می توانند یک تجربه سرگرم کننده و آموزشی برای کودک شما به حساب بیاید.

کدام نوع پرنده برای کودکان بهتر است؟

2. مرغ عشق (Budgie)

مرغ عشق ها که نام کامل آنها باجریگار (Budgerigar) است، جزو بهترین پرنده برای کودکان هستند. آنها بعد از فنچ ها در جایگاه دوم قرار می گیرند. این پرنده های کوچک رنگی می توانند یک دوست برای کودکان شما باشند.

مرغ عشق ها مشکل لمس شدن ندارند و مراقبت کردن از آنها بسیار آسان است. آنها دارای یک شخصیت ملایم هستند و کودکان می توانند با آنها صحبت کنند. مرغ عشق ها به عنوان بهترین پرنده برای کودکان با صاحبان خود خو می گیرند.

آنها قابلیت این را دارند که به عنوان یک حیوان ایده آل خانگی شناخته شوند. اگر به دنبال یک دوست خوب برای فرزند خود هستید، مرغ عشق را انتخاب کنید. مرغ عشق های دست آموز خیلی شیرین هستند و به سرعت به شما عادت می کنند.

این پرندگان خیلی کوچک و ظریف هستند، بنابراین باید به کودک خود آموزش دهید که چگونه با آنها رفتار کنند. باجریگار ها به یک رژیم متعادل متشکل از سبزی‌ های برگدار، سبزیجات، دانه‌ ها و پلت ها نیاز دارند.

یک رژیم غذایی که فقط شامل دانه باشد برای آنها بسیار مضر است. باجریگار ها به طور متوسط عمری حدود 5 تا 10 سال را دارند. یک رژیم غذایی سالم نقش مهمی در طول عمر این پرندگان خواهد داشت.

3. عروس هلندی (Cockatiel)

عروس‌ های هلندی به عنوان بهترین پرنده برای کودکان از فنچ ها و باجریگار ها بزرگتر هستند. اما همواره به عنوان یکی از بهترین پرندگان خانگی برای کودکان به شمار می روند.

عروس هلندی ها می توانند صحبت کنند، سوت بزنند و حقه های ساده را یاد بگیرند. به همین خاطر است که مراقبت از آنها می تواند برای کودکان شما لذت بخش باشد. عروس های هلندی با افراد در سنین مختلف به خوبی ارتباط برقرار می کنند.

آنها بیشترین لذت را زمانی می برند که از قفس خارج هستند. عروسک‌های هلندی نسبت به فنچ ها و مرغ عشق ها به مراقبت بیشتری نیاز دارند. بدین ترتیب زمانی به سراغ عروس هلندی بروید که کودک شما به نگهداری از آنها علاقه داشته باشد.

 مسئولیت ‌های مربوط به مراقبت از این پرندگان شامل تغذیه پرنده با یک رژیم متعادل (نه فقط دانه)، فراهم کردن آب شیرین به صورت روزانه، تمیز کردن قفس و تعامل با آنها است. بسته به سن کودک، بهتر است مراقب حرکات آنها باشید.

از مزایای بهترین پرندگان برای بچه ها می توان گفت که آنها می توانند چیزهای زیادی را از شما بیاموزند.

بهترین پرنده برای بچه ها

4. قناری

قناری به عنوان یک پرنده کوچک، خوش رنگ و خوش آواز قطعاً بهترین پرنده برای کودکان است. شما می توانید این پرنده را به کودک خود هدیه بدهید. قناری ها با توانایی خود و صدای زیبایی که دارند، می توانند کودک شما را سرگرم کنند.

قطعا کودک شما رنگ روشن و آواز عالی آن را دوست خواهد داشت. قناری ها نیازی به نوازش انسان ندارند و می توانند در قفس به تنهایی زندگی کنند. چرا که قناری ها زمانی که در تنهایی بمانند رشد خواهند کرد.

آنها جزو پرندگان اجتماعی نیستند و نباید در کنار پرنده دیگری قرار بگیرند. به طور کلی آنها عادت ندارند از قفس بیرون بیایند. اصلی ترین نیاز قناری ها شامل تمیز کردن منظم قفس، شن و ماسه، آب شیرین و غذا است.

برای اینکه قناری شما تنها نباشد از اسباب بازی هایی مثل تاب و همچنین بازی های چوبی آویزان استفاده کنید. طول متوسط عمر قناری ها به عنوان بهترین پرنده برای کودکان ۱۵ سال است.

 مزایای بهترین پرنده برای بچه ها

اغلب کودکان علاقه زیادی نسبت به نگهداری حیوانات و گذراندن وقت با آنها دارند. یکی از حیوانات محبوبی که بین کودکان رایحه می باشد، پرندگان است. پرندگان حیوانات آرام و بی آزاری هستند و کاملا مناسب برای کودکان اند. به همین خاطر بسیاری از کودکان به داشتن آنها علاقه مند هستند.

پرندگان حیواناتی زیبا هستند که در نژاد های مختلفی در حیات وحش وجود دارند. خرید پرنده برای کودکان بسیار مثبت است و مزایای بسیار زیادی را شامل می شود. اصلی ترین ویژگی آن این است که کودک شما از تنهایی در می آید.

همچنین می تواند با داشتن یک پرنده خانگی به راحتی اجتماعی شود. امیدوار هستیم که از مطالعه این مطلب از زوکلیک اطلاعات کافی را به دست آورده باشید.

پیش از این بیان کردیم که بهترین پرنده برای کودکان کدام است؟ در صورت داشتن هرگونه سوال در این زمینه یا حتی سایر زمینه ها می توانید با کارشناسان مجموعه ما در ارتباط باشید. مشاوران ما همواره آماده خدمات رسانی به شما دوستداران حیوانات است. زوکلیک فروشگاه اینترنتی لوازم و تجهیزات حیوانات مختلفی از جمله سگ، گربه و … می باشد.

مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *