ارسال رایگان برای همه سفارش ها ۱ تا ۳ روز کاری

وبلاگ

صبحانه برای توله سگ

صبحانه برای توله سگ

بهترین صبحانه توله سگ و سایر وعده های غذایی شیر مادرش است. همچنین بهترین سرپرست و پرورش دهنده توله سگ تا سه ماهگی نیز همان مادرش می باشد. برای جدا کردن توله سگ از مادرش تلاش نکنید. اگر قصد دارید تا به آنها کمک کنید، برای مادر توله سگ غذا تهیه نمایید. بدین ترتیب مادر می تواند به راحتی شیر مورد نیاز فرزندانش را فراهم سازد. در این نوشتار به بررسی بهترین و کامل ترین صبحان توله سگ خواهیم پرداخت . با زوکلیک همراه باشید.

کامل ترین صبحانه برای توله سگ چیست؟ بهترین صبحانه برای توله سگ کدام است؟ برای اینکه بدانید صبحانه برای توله سگ چی باشه؟ تا انتهای این مطلب از زوکلیک همراه ما باشید. اگر توله سگی را به سرپرستی گرفته اید یا خریدید ما برای شما خواهیم گفت که صبحانه برای توله سگ چی باشه؟

طرز تهیه صبحانه برای توله سگ چگونه است و انواع صبحانه برای توله سگ چیست؟ سگ های گرسنه هرچیزی که ببینند را می خورند اما این اصلا درست و عادلانه نیست.

لینک های مفید : 
قیمت غذای سگ

 ممکن است بعد ها، دچار مشکلاتی در دستگاه گوارش شوند. یک توصیه دیگر این است که واکسن را به موقع به سگ ها تزریق کنیم. هزینه و قیمت واکسن ناچیز است اما از تلف شدن توله سگ شما جلوگیری می کند. پاروا ویروس سگ و دیستمپر سگ بسیار خطرناک و مسری می باشد.

 فهرست عناوین بررسی شده :

1. کامل ترین صبحانه برای توله سگ
2. بهترین صبحانه برای توله سگ
3. انواع صبحانه برای توله سگ
4. طرز تهیه صبحانه برای توله سگ

کامل ترین صبحانه برای توله سگ

 کامل ترین صبحانه برای توله سگ

خوشمزه ترین غذا برای تغذیه صبحانه توله سگ، مسلما شیر مادر است. نباید به یک توله سگ به هیچ وجه شیر گاو بدون ایجاد هیچگونه تغییراتی بدهید. چرا که ساختار شیر گاو کاملا نسبت به شیر مادر توله سگ متفاوت است.

در واقع استفاده از اصطلاح توله سگ یا Puppy تا سه ماهگی به سگ گفته می شود. منظور از صبحانه برای توله سگ غذای توله سگ تازه متولد شده است. یعنی یک ماه، یک ماهه تا دو ماهه تا سه ماه.

لینک های مفید : 
فروش غذای خشک سگ

 بهترین صبحانه برای توله سگ

 غذای توله سگ تا سه هفتگی

توله سگ ها علاوه بر اینکه به وسیله مادرشان تغذیه می شوند، مادر از آنها نیز نگهداری می کند. مثلا گرمای بدن سگ ها برای توله سگ ها ضروری است. مادر توله سگ نیز با لیس زدن بدن توله ها، آنها را تیمار می کند. مناسب ترین و بهترین صبحانه توله سگ، شیر مادر است.

توله سگ ها باید تا سه هفتگی یعنی 21 روز از تولد خود، از شیر مادر تغذیه کنند. سپس بعد از آن، برای کمک به مادر و کاهش فشار، توله سگ ها را از مادر جدا کنند.

شما می توانید به آنها برای تغذیه آبگوشت نیز بدهید. ( بهتر است آبگوشت مرغ باشد و توصیه می شود از خورده نان نیز استفاده کنید. ابتدا دست خود را به غذا آغشته کنید و جلوی بینی توله بگیرید تا تحریک به خوردن شود. )

لینک های مفید : 
انواع غذای سگ

صبحانه برای توله سگ در 1 ماهگی

توله سگ ها در چهار هفتگی برای خوردن مرغ خورد شده با حبوبات به صورت پوره آماده هستند. همچنین توله سگ ها می توانند بعد از یک ماهگی، ماهی ورق شده نیز بخورند. اگر از چند توله سگ مراقبت می کنید، مطمئن شوید جیره غذایی به همه آنها به صورت یکسان می رسد.

در چهار هفتگی دامپزشک ها نسبت به خوراندن دارو های ضد انگل برای سگ اقدام می کنند. شما نیز می توانید در همان سنین، نسبت به شناسنامه دار کردن سگ خود اقدام کنید.

کامل ترین صبحانه برای توله سگ

غذای توله سگ در 1 ماهگی تا 2 ماهگی

در همان اوایل شش هفتگی مادر سگ شروع می کند که توله خود را از خود جدا کند. چرا که توله ها کم کم دندان در می آورند و بزرگ می شوند. در این سن حالا توله سگ ها می توانند استخوان را به دندان بگیرند. همچنین شما می توانید برای بازی کردن آنها استخوان مصنوعی بخرید.

بدین ترتیب لوازم منزل در امان خواهند ماند. تغذیه توله سگ ها در سن دو ماهگی یا همان هشت هفتگی جالب می شود. شما می توانید برای صبحانه آنها از تخم مرغ ورقه ای شده استفاده کنید.

آب تمیز را فراموش نکنید و در ظرف مخصوص سگ قرار دهید تا آنرا زمین نریزند. خوردن آب کثیف توسط توله سگ ها و سگ های بالغ سبب اسهال شدن آنها می شود.

صبحانه برای توله سگ در شش هفتگی

در ۶ هفتگی بهتر است که توله ها کمتر از شیر مادر تغذیه کنند. توصیه می شود استفاده از ۶ وعده غذا در روز برای آنها غفلت نکنید. در این سن معمولا مادر، توله ها را گاه به گاه از خود دور می کند، چون از آنها خسته شده است. در صورتی که شش وعده غذا را به سه وعده غذای شیری و سه وعده غذای گوشتی تقسیم کنیم، بهتر می باشد.

استفاده از تخم مرغ پخته شده ورقه ورقه شده با چند قطره روغن زیتون در روز ممانعتی ندارد. همچنین آب تازه و تمیز باید همیشه در اختیار توله سگ ها باشد. آب مانده و ناسالم یکی از راه های افزایش بیماری در آنها است. بین غذای خشک و مرطوب برای توله سگ نیز تفاوت هایی وجود دارد، به آن نیز دقت کنید.

 صبحانه برای توله سگ از 6 هفتگی تا 3 ماهگی

رژیم غذایی توله سگ در این سن بدین صورت است که می تواند چهر وعده غذا دریافت کند. دو وعده را به عنوان وعده گوشتی در نظر بگیرید. سایر وعده ها را نیز با حیوان کامل کنید. استفاده از یک وعده شیر یا بیسکوییت نیز می تواند مقوی باشد.

توصیه می شود که گوشت خرد شده باشد، حجم وعده غذایی زیاد نباشد تا توله سگ نفخ نکند. ماهی می تواند به عنوان یک منبع خوبی برای تامین پروتئین بدن آنها باشد به شرطی که خار نداشته باشد. استخوان قلم گوسفندی که به طور کامل پخته شده باشد نیز خوب است.

گوشت قرمز برای استفاده روزمره سگ ها و توله سگ ها پیش از بالغ شدن ضروری است. آنها همواره در هر شرایطی از گوشت قرمز استقبال می کنند. مطمئن شوید که تازه باشد، چرا که گوشت قرمز پخته نشده دارای انگل است و از نظر بهداشتی خطرناک است.

در کل گوشت قرمز منبع مناسب چربی و ویتامین و قند برای سگ می باشد. شما می توانید بیسکوییت مخصوص سگ رژیمی را خریداری کنید. رژیمی بودن آن به این معنا نیست که در استفاده از آن افراط کنید.

انواع صبحانه برای توله سگ

 انواع صبحانه برای توله سگ

نحوه درست کردن شیر برای توله سگ تا دو ماه

شیر گاو نسبت به شیر مادر سگ متفاوت است. بدین ترتیب در صورت عدم دسترسی به شیر مادر می توانید از شیر گاو استفاده کنید. اما به شرطی که همانطور که در انتها گفته شده است، آن را تهیه کنید.

از شیر خشک مخصوص بچه نیز برای تغذیه توله سگ نیز می توانید استفاده کنید. به شرطی که کم لاکتوز باشند و غلیظ تر از دستور عمل شیر خشک روی محصول درست شوند. توله سگ هایی که بدون مادر بزرگ می شوند به برای رشد مواد بیشتری نیاز دارند.

بدین ترتیب لازم است تا نسبت به دستور عمل ذکر شده غلط تر باشند. در نهایت تا سن ۸ هفتگی بتوانید به توله سگ خود شیر بدهید. سپس لازم است تا کم‌کم وعده های غذایی آن را با مواد اولیه کاهی دهید. البته ناگفته نماند که شیر نیز به خودی خود، یک وعده غذایی کامل است.

طرز تهیه صبحانه برای توله سگ

برای تهیه صبحانه توله سگ هایی که می خواهند بدون مادر بزرگ شوند، شیر گاو با تغییرات مناسب است. این تغییرات به صورت زیر انجام می شود ؛

1. در ازای دویست و پنجاه سی سی یک زرده تخم مرغ بشکنید.
2. سپس چهار الی شش عدد قند یا قاشق چایخوری شکر را به آن اضافه کنید.
3. حالا حرارت داده شده باید تا 37 درجه سانتیگراد برسد.

تا سن 5 هفتگی 4 تا شش وعده مقدار آن از 40 تا 80 میلی لیتر براساس نژاد متفاوت خواهد بود. مواظب باشید توله سگ را هنگام شیر دادن دراز کش نکنید. در صورت نداشتن شیشه شیر، می توانید از سرنگ استفاده کنید.

فراموش نکنید که غذای توله سگ هاسکی و توله های نژاد های بزرگ با غذای سگ های عروسکی یکسان نیست زمانیکه تصمیم گرفتید. امیدوار هستیم از مطالعه این مطلب از مجله زوکلیک لذت کافی را برده باشید.

مرتبط

مقالات مرتبط

بهترین برند غذای گربه

بهترین برند غذای گربه

تمام گربه ها نیاز هایی دارند که با کسب تجربه، به مرور زمان و امتحان مدل های مختلف غذا به دست می آید. با استفاده از برند های مختلف، مشخص می شود که کدام برند از غذای گربه به عنوان بهترین برند غذای گربه کاربردی تر است. به طور کلی، قبل از اینکه همه مارک ها رو امتحان کنید، بهتر است به سراغ مارک های معتبر و تضمین شده بروید. برتر ین برند غذای گربه را بشناسید و از میان آنها غذای گربه بانمک خود را انتخاب کنید. در اینجا به بررسی بهترین برندهای غذا گربه می پردازیم . با زوکلیک همراه باشید.

ادامه مطلب »
بهترین برند غذای سگ

بهترین برند غذای سگ

اگر حیوان خانگی دوست داشتنی شما یک سگ است بهتر است که با برترین برند غذای سگ آشنا شوید. به طور کلی غذای سگ می تواند شامل مواد غذایی خشک، کنسرو و ترکیب خشک و کنسرو باشد. تمام غذا های نام برده شده با برند های مختلف و مخصوص سگ ها تولید شده اند. در این مقاله به بررسی برندهای معتبر که در ایران نیز به فروش می رسد خواهیم پرداخت.

ادامه مطلب »
انواع نژاد سگ

انواع نژاد سگ

هر کدام از نژاد های مختلف دارای ویژگی ها و خصوصیات منحصر به فرد هستند. اگر شما هم به دنبال یک سگ مناسب برای خود هستید، حتما تمام شرایط را در نظر داشته باشید. چرا که سگ ها در نژاد های مختلف دارای سلایق و خصوصیات مختلفی هستند.به طور مثال سگ های مینیاتوری از نظر اندازه کوچک هستند و شخصیت جذابی دارند. این سگ های کوچک معمولاً کمتر از 4 کیلوگرم وزن دارند. در این مقاله با انواع نژادهای مختلف سگ آشنا می شویم .در صورتی که مایل هستید در خصوص نژادهای مختلف سگ ها اطلاعات بیشتری کسب کنید ، با زومگ همراه باشید.

ادامه مطلب »

اشتراک گذاری این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

دلیل بازگشت وجه