آرایش حیوانات

آرایش گربه

آرایش گربه

آرایش گربه ایرانی یا خارجی چگونه است؟ بهترین روش آرایش گربه چیست؟ آیا آرایش گربه در منزل ممکن است؟ برای پاسخ به سوالات متداول در زمینه آرایش کردن گربه با مجله زومگ همراه باشید.

هنگامی که اقدام به مراقبت و نگهداری از حیوانات خانگی می کنیم، مهم ترین مورد بعد از تغذیه ، آرایش حیوانات و تمیز نگه آسان موهای اوست.بدین ترتیب شرایطی پیش می آید که نظافت گربه جزو وظایف شما می شود. به طوری که لازم است تا با نحوه آرایش و بهداشت گربه خود آشنا شوید تا بتوانید به درستی از حیوان خانگی خود مراقبت کنید.

اگر سرپرست یک گربه هستید پیشنهاد می کنیم به هیچ عنوان این مطلب را از دست ندهید. در ادامه همراه ما باشید تا علاوه بر آموزش آرایش گربه با خدمات آرایش گربه نیز آشنا شوید.

لینک های مفید : 
قیمت آرایش حیوانات

 فهرست عناوین بررسی شده :

1. بهترین روش آرایش گربه
2. آموزش آرایش گربه
3. نحوه آرایش گربه
4. خدمات آرایش گربه
5. آرایش گربه در منزل

بهترین روش آرایش گربه

 بهترین روش آرایش گربه

برای این که بتوانیم یک گربه را به درستی آرایش کنیم باید حتما آموزش های لازم را دیده باشیم. در قدم اول لازم است تا نوع استفاده کردن از قیچی و یا موزر را یاد بگیریم. نحوه کار کردن با قیچی و موزر باید توسط افرادی که در این زمینه مهارت دارند، آموزش داده شود.

 ناگفته نماند که ویدیو های بسیاری در یوتیوب و یا سایت های ایرانی برای آموزش وجود دارد. با مشاهده کردن ویدیو های مربوط به نحوه آرایش گربه ایرانی می توانید توانایی های خود را تقویت کنید. اگر به هر دلیلی در این زمینه مهارت ندارید، هرگز به سراغ آرایش کردن حیوانات خانگی نروید.

اگر فردی در این زمینه مهارت نداشته باشد ممکن است هنگام کوتاه کردن موهای او بدنش را زخم کند. بنابراین اگر برای آموزش یا کسب مهارت، نزد آرایشگر حرفه ای نروید، احتمال دارد باعث به خطر افتادن سلامتی گربه خود شوید.

لینک های مفید : 
خرید کنسرو گربه

 آموزش آرایش گربه

مسلما انجام نظافت برای سلامت، بهداشت و رفتار گربه و حتی سایر حیوانات ضروری است. زمانی که گربه خودش را لیس می زند، علاوه بر تمیز کردن خود، دمای بدنش را نیز تنظیم می کند. البته این رخداد همیشگی نیست، ممکن است گربه شما نتواند به درستی بدن خود را تمیز کند.

بنابراین لازم است تا شما به بهداشت آنها کمک کنید. ناخن های گربه خود را کوتاه کنید. موهای بدن گربه خود را شانه بزنید و در مدت زمان معین حمامش کنید. گوش هایش را تمیز کنید و از چشمانش به درستی مراقبت نمایید. در ادامه با آموزش آرایش گربه و نحوه آرایش گربه آشنا می شوید.

نحوه آرایش گربه

1. شانه کردن موهای گربه

شانه کردن موهای گربه باعث می شود تا گردش خون بدن آنها تنظیم شود. پوسته های مرده را از بین می برد و سبب بهتر شدن خلق و خوی حیوان خواهد شد. شما می توانید فرایند برس زدن را یک یا دوبار در هفته برای موهای کوتاه گربه و به نسبت بیشتر برای گربه های مو برند انجام دهید.

هنگام برس زدن، دست خود را به امتداد بدن گربه بکشید تا از وجود توده، زخم یا گریه خوردگی مطلع شوید. موهای بدن گربه در طول سال می ریزد و درخشندگی خود را از دست می دهد. برای کاشه این علایم، برس زدن را فراموش نکنید. از شکم و پاها شروع کنید تا به چانه و گردن آن برسید.

همچنین هنگام تمیز کردن دم گربه، بهتر است از یک طرفه به سمت سر دم برس بزنید. بهترین روش آرایش گربه برای زمانی که موهای نامرتب دارد، داشتن رفتار آرام و ملایم هنگام شانه کردن است.

نحوه آرایش گربه
2. حمام کردن گربه

گربه شما ممکن است پیر و ناتوان شده یا به چیزی برخورد کرده که خیلی بد بو یا کثیف باشد. در چنین شرایطی به شما توصیه می شود که حیوان خانگی خود را به حمام ببرید. انتخاب زمان مناسب برای حمام کردن گربه بسیار مهم است.

حمام بردن گربه زمانی که آرام و ساکت است بهترین زمان شناخته می شود. فراموش نکنید که هنگام حمام کردن ناخن هایشان، کوتاه شده باشد. زیرا گربه ها به طور غریزی از آب فراری هستند و ممکن است شما را چنگ بگیرند. گربه خود را با استفاده از شلنگ دوش یا پارچ پلاستیکی خیس کنید.

آب را به گوش، چشم و بینی حیوان نپاشید و مواظب باشید شامپو داخل گوش، چشم یا بینی حیوان نرود. پس از اینکه گربه را با آب ولرم آبکشی کردید، حیوان خانگی را در یک حوله نرم بپیچید و بگذارید خشک شود.

3. آرایش گربه ایرانی با تمیز کردن دندان ها

یک گربه سالم باید دندان و لثه سالمی داشته باشد. مسلما ایجاد هر گونه آسیب در این مناطق سبب می شود تا خطرات جدی آنها را تهدید کند. شما می توانید با معاینات منظم دامپزشکی و مسواک زدن از این خطرات پیشگیری کنید.

بوی دهان گربه نشانه ای از التهاب لثه، مشکلات لثه یا مشکلات گوارشی است. با عقب راندن لب های گربه به آرامی، باید ساعت رنگ صورتی باشید نه سفید و قرمز. تورم، زخم و خطوط قرمز تیره نشان دهنده التهاب دندان های گربه ها است. همچنین زخم روی زبان گربه، چرکی بودن، لق شدن دندان‌ها، ترشح بیش از حد آب دهان همگی علائم هشدار دهنده‌ای هستند.

لثه گربه را با انگشت ماساژ دهید یا از یک سواب پنبه‌ای (گوش پاک کن) استفاده کنید. هنگام مسواک زدن، مقداری خمیر دندان هم روی دهانش بگذارید تا به مزه آن عادت کند. اسباب بازی های توصیه شده توسط دامپزشک به تمیز کردن دندان های گربه شما کمک می کند.

لینک های مفید : 
خرید غذای خشک گربه

4. مراقبت از چشم های گربه

معاینه چشم بسیار مهم است چرا که می تواند از مراجعات جدی تر به دامپزشک جلوگیری کند. بدین ترتیب می توان گفت یکی از بخش های مهم در هر جلسه آرایش گربه، مراقبت از چشم است. برای مراقبت لازم است بدانید که چشم های گربه شما شفاف و روشن است یا خیر.

مردمک های چشم حیوان باید هم اندازه بوده و اطراف کره چشم سفید باشند. پاک های گربه را به آرامی پایین بیاورید تا به آن نگاه کنید. آستر پلک حیوان خانگی شما باید حتما صورتی باشد نه قرمز، سفید یا پف کرده! با استفاده از پنبه کثیفی اطراف چشم گربه را تمیز کنید.

5. مراقبت از ناخن های گربه

معمولاً این ناخن های گربه هستند که در صورت کوتاه نشدن، دردسر ایجاد می کنند. چرا که مانیکور کردن، یکی از بخش های مهم برای آراستگی گربه ها می باشد. بهترین زمان برای گرفتن ناخن های گربه، موقعی است که حیوان راحت و خواب آلود است.

اگر بتوانید گرفتن ناخن را بلافاصله بعد از غذا خوردن گربه انجام دهید؛ عالی خواهد بود. سعی کنید فضای اطراف را آرام نگه دارید، چرا که هرگونه استرس باعث می شود گربه به سمت شما بپرد. پنجه گربه را بین انگشتان خود بگیرید و تقریبا سه ثانیه ماساژ دهید. از اعمال فشار بر روی پنجه خودداری کنید و تنها ماساژ دهید. سپس اقدام به کوتاهی ناخن هایش نمایید.

خدمات آرایش گربه

 خدمات آرایش گربه

خدمات آرایش گربه شامل :

  •  حمام کردن گربه
  • کوتاه کردن و پیرایش موی گربه
  • کوتاه کردن ناخن های گربه
  •  بهداشت دهان و دندان
  •  برس کشیدن
  •  آرایش کردن دم گربه
  • باز کردن گره ها
  • تمیز کردن گوش و چشم این حیوانات خانگی و …

بسیاری از مشکلات و بیماری های پوستی گربه تا قبل از کوتاه کردن موی آن ها و آرایش و پیرایش آنها شناسایی نمی شوند.

آرایش گربه در منزل

آیا آرایش گربه در منزل ممکن است؟ پاسخ این سوال را نمیتوان قاطعانه داد. چرا که شرایط و وضعیت حیوانات و سرپرستان آنها با یکدیگر متفاوت است. بعضی از حیوانات در محیط خارج از خانه شدیداً مضطرب می شوند.

بدین ترتیب اگر امور آرایشی و نظافتی آنها در مراکز و آرایشگاه حیوانات خانگی انجام شود، سبب افزایش استرس آنها خواهد شد. حتی در برخی از نژاد گربه ها، احتمال بیمار شدن آنها وجود دارد. در چنین شرایطی ارائه خدمات آرایش در منزل و در خواست سرویس در محل، بهترین کار است. در مقابل برخی از حیوانات در خارج از منزل خجالتی و گوشه گیر می شوند و فرمان پذیری بیشتری از سرپرست خود دارند.

در انتها جهت تهیه لوازم جانبی گربه به پت شاپ ما سر بزنید و وسایل مورد نیاز خود را با بهترین کیفیت و قیمت تهیه کنید.

مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *