سگ, نژاد حیوانات

نژاد پامرانین و خصوصیات شاخص سگ پامرانین

نژاد پامرانین

نژاد پامرانین متعلق به منطقه ای در شمال غربی لهستان و شمال شرقی آلمان در اروپای مرکزی است. اما نژاد سگ پامرانین چه نوع نژادی است؟! خصوصیات اخلاقی سگ پامرانین چیست؟

پامرانین، سگی از گروه اسپیتز است که یکی از نژاد های کوچک سگ ها می باشد. این حیوان خانگی دارای مو های زیبا، لبخند دلنشین، صورت روباهی و جنب و جوش بسیار زیادی هستند. مدت ها است که این حیوانات کوچک، مورد توجه خانواده های سلطنتی و جوامع مختلف قرار گرفته است.

این نژاد سگ ها، یکی از محبوب ترین و مهربان ترین نژاد های سگ خانگی می باشند. با اینکه انواع سگ پامرانین، دارای وزن کم و محدودی به اندازه ۳٫۵ کیلوگرم هستند، اما می توانند همانند یک سگ نژاد بزرگ از شما مراقبت کنند.

در این گفتار از وبلاگ زوکلیک به معرفی نژاد پامرانین، نحوه تربیت حیوانات ، تربیت نژاد پامرانین و خصوصیات اخلاقی سگ پامرانین پرداخته ایم. با مطالعه این گفتار متوجه خواهید شد که سگ نژاد پامرانین چه مزایا و معایبی دارد. در ادامه همراه ما باشید.

 فهرست عناوین بررسی شده :

1. معرفی نژاد پامرانین
2. خصوصیات سگ پامرانین
3. تربیت نژاد پامرانین
4. انواع سگ پامرانین

لینکهای مفید :
 فروش لوازم جانبی سگ

معرفی نژاد پامرانین

پامرانین، انواع کاملاً کوچک، مطیع با جثه کوچک نیز دارد که به عنوان مهم ترین حیوانات خانگی شناخته می ‌شود. در ابتدای این گفتار اشاره کردیم که این نژاد سگ، از نژاد خانواده اشپیتزها بر گرفته شده است. این سگ ها به سگ خانواده نیز معروف هستند. نزاد سگ پامرانین دارای یک شخصیت جدای و مستقل است که برخلاف ظاهر کوچکی که دارد، چنین می پندارد که یک تگزاس در قلمرو خود دارد.

معرفی نژاد پامرانین

سگ پامرانین بسیار باهوش و فعال است که می تواند به سرعت دچار ناهنجاری های اخلاقی شود. چشم های زیبا و بادامی شکل آنها به شکل عجیبی و با کنجکاوی خاص خواهند درخشید. سگ نژاد پامرانین به رنگ های سگ پامرانین سفید، مشکی، پرتقالی، نسکافه ای، کرم و بلک اند تن وجود دارند.

برخلاف جثه کوچکی که دارند، دیده بانی بسیار خوبی نیز دارند. سگ های پامر، در صورت رو به رو شدن با سگ های بزرگتر، برای دفاع از خود و صاحب خود، واق واق می کنند.

در اکثر مواقع به علت همین رفتار، آسیب های جدی می بینند. یکی از خصوصیات اخلاقی سگ پامرانین، لجوج بودن آنها است. به همین خاطر لازم است برای تربیت کردن آنها وقت و حوصله زیادی صرف کنید. سر سگ پامر، نسبت به بدن خود دارای اندازه خوبی است. چشم این سگ ها بسیار براق بوده و دارای اندازه متوسطی هستند. گوش‌ سگ نژاد پامرانین، در تولگی کوچک و در بلوغ، بزرگتر می شوند.

لینکهای مفید : 
بیماری حیوانات خانگی

 خصوصیات سگ پامرانین

در ادامه از بارز ترین خصوصیات سگ پامرانین صحبت کرده ایم، این خصوصیات شامل :

1. اغلب سگ های پامر به غریبه ها مشکوک هستند و احتمالا پارس خواهند کرد.

2. این حیوانات خانگی عاشق راضی کردن صاحب و سر پرست خود هستند. تنها وفادار، مهربان و بسیار فرز می باشند. بدین ترتیب می توانند با سر پرست خود یک ارتباط عمیق و نزدیکی را ایجاد کنند.

3. سگ های پوم بسیار باهوش هستند و فورا یاد می گیرند. البته احتمال دارد که آنها نسبت به آموزش های داخل خونه مقاومت نشان بدهند. مثلا آموزش دادن جای دستشویی به آنها سخت است. در نتیجه اگر درست تربیت نشوند، دچار مشکلات رفتاری خواهند شد.

4. انواع سگ نژاد پامرانین بسیار حساس هستند و دما و رطوبت بالا میتونه سگ پامرانین را دچار گرمازدگی کند.

5. سگ های pomeranian با بچه ها و کودکان بسیار مهربان هستند. اما این حیوانات به خاطر چثه کوچکی که دارند هنگام بازی با بچه ها در معرض خطر هستند.

6. نیاز زیادی به فعالیت روزانه ندارند و فقط ۳۰ دقیقه فعالیت در طول روز برای آنها کافی است.

7. یکی دیگر از خصوصیات سگ پامرانین، جسور و نترس بودن آنها است. با اینکه سگ های پامر کوچک هستند اما در مقابل سگ های کوچک هیچ ترسی ندارند. حتی ممکن است سگ های بزرگ را با پارس کردن تهدید کنند. بدین ترتیب مراقب سگ های کوچک خود باشید تا در صورت شاخ و شانه کشیدن، کتک نخورند.

8. سگ نژاد پامرانین دوست دارد تا علاوه بر صاحبش، اطرافیانش را نیز سرگرم کند. همچنین سگ های پوم دوست دارند تا مورد توجه تمامی انسان ها قرار بگیرند. به همین خاطر از خود، حس شوخ طبعی بسیاری نشان می دهند و تا آخر عمر رفتار آنها همانند توله سگ ها شاد و سرزنده باقی می ماند.

9. این حیوانات خانگی معمولا با یکی از اعضای خانواده پیوند عاطفی برقرار می کنند. به همین خاطر به افرادی که می خواهند برای بار اول از سگ نگهداری کنند، توصیه نمی شود.

10. سرعت بالای یادگیری در این سگ ها باعث شده تا تربیت نژاد پامرانین در سن کم ضروری باشد. اگر به آنها آموزش ندهید، ممکن است به یک سگ سر خود تبدیل شوند. همچنین حرف گوش نکنند و هر کار که دوست دارند انجام بدهند.

11. نژاد سگ پامرانین اصلا دوست ندارد تنها بماند، چرا که تحمل تنهایی برای آنها بسیار دشوار است. اگر این سگ ها را تنها بگذارید، به مشکلات رفتاری دچار خواهند شد. مشکلاتی نظیر اضطراب جدایی و …

نژاد سگ پامرانین

 تربیت نژاد پامرانین

سگ های پامر بسیار با نمک و چلوندنی هستند اما نیاز است تا به صورت کاملا جدی آموزش ببینند. برای مراقبت از سگ های پوم، اولین نکته ای که باید بدانید این است که به جا و به موقع آموزش را شروع کنید.

آموزش های اولیه سگ، از تنها گذاشتن آنها در خانه شروع می شود. سپس با آموزش هایی مثل یاد گرفتن جای دستشویی، آموزش قوانین خانه به سگ، تعیین برنامه مشخص، یاد دادن اینکه چطور سگ حرف گوش کن داشته باشیم؟ و…. ادامه پیدا میکنند. اگر تربیت نژاد پامرانین به درستی صورت نگیرد، او را به یک سگ بد اخلاق و تند خو تبدیل می کند.

لینک های مفید : 
فروش تشویقی سگ

 انواع سگ پامرانین

انواع سگ پامرانین شامل :

1. سگ پامرانین خرسی

سگ پامر خرسی به پامرانین هایی گفته می شود که دارای پوزه کوتاه تر، چهره خندان و موهایی پر پشت تر هستند. سگ های خرسی کوچک، دارای یک سر گرد و چشم های کاملا نزدیک به هم دارند.

لازم است بدانید که سگ پامر خرسی و سگ پامر روباهی در واقع اصطلاحاتی هستند که فقط در ایران کاربرد دارند. از این اصطلاحات رایج در سایر کشور های غربی استفاده نمی شود. بدن سگ های پوم خرسی نسبت به بدن سگ پامرانین روباهی تپل تر و پشمالو تر است.

2. سگ پامرانین روباهی

سگ پامرانین روباهی دارای پوزه کشیده تر و صورت جدی تری نسبت به سگ پامرانین خرسی دارد. گوش های بسیار تیز و صورت کشیده از سایر ویژگی های سگ نژاد پامرانین روباهی است.

پامرهای روباهی به دلیل پوزه کشیده و چشمان بادومی شکل، کمی به روباه شبیه می باشند. می دانید که پامرانین ها از نسل سگ های اشپیتز هستند. بدین ترتیب اغلب وارد کننده ها سگ های میکس اشپیتز ژاپنی و پامرانین رو به اسم پامرانین روباهی می فروشند. این وارد کننده ها پول گزافی بابت این سگ ها از خریدار دریافت می کنند.

سگ پامرانین روباهی

3. سگ پامرانین جیبی

امروزه سگ های عروسکی و مینیاتوری محبوبیت بسیار بالایی در بین انسان ها پیدا کرده اند. بدین ترتیب در اغلب نژاد های معروف سگ ها، گونه های کوچکشان نیز پرورش داده می شود.

سگ پامرانین جیبی با اسم های مختلفی مثل پامر فنجانی، سگ مینیاتوری پامرانین و پامرانین عروسکی شناخته می شود. این سگ ها دارای قد و وزنی کمتر از مقدار استاندارد تعریف شده هستند. وزن آنها می تواند از ۲ کیلوگرم نیز کمتر باشد. بدین ترتیب سگ جیبی نژاد پامرانین، یک نژاد جداگانه نیست. سگ پامرانین سفید عروسکی به خاطر ظاهر و رنگ بامزه ای که دارد، بسیار محبوب است.

4. سگ پامرانین کراس

سگ های پامر کراس به سگ هایی گفته می شود که از ترکیب چند نژاد متفاوت به وجود آمده باشند. به طوری که پرورش دهندگان سگ پامرانین را با نژاد های مختلف ترکیب می کنند. مسلما اصطلاحات کراس و پامرانین کراس به گوشتان خورده باشد. این اصطلاح برای بسیاری نژاد های شیتزو کراس و … نیز استفاده می شود.

بنابراین می توان گفت پامرانین کراس ترکیبی از یک سگ پامر با سگی از نژاد دیگر است. نتیجه برخی از این ترکیبات نژادی می تواند بسیار محبوب و پر طرفدار شود.

در این پایان این بخش از وبلاگ زوکلیک، همه چیز درباره سگ پامرانین بیان شد. کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه زندگی سگ ها، بیماری های مشترک و تغذیه نژاد سگ به شما کمک می کند تا بتوانید به بهترین شکل از آنها مراقبت کنید. سگ های پامر بسیار حساس تر از سایر نژاد سگ ها هستند.

مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *