نگهداری حیوانات

بهترین غذای ماهی

بهترین غذای ماهی

بهترین غذای ماهی چیست؟ اصلی ترین و مهمترین غذای ماهی آکواریوم کدامند؟ امروزه غذاهایی با تنوع، کیفیت و ترکیبات مختلفی تولید و به بازار عرضه شده اند. در واقع شما باید متناسب با نیاز ماهی خود، اقدام به خرید غذای ماهی مناسب  و در اختیارشان قرار دهید. با زوکلیک همراه باشید، چرا که قصد معرفی برترین غذاهای ماهی را داریم.

هنگام خرید بهترین غذای ماهی آب شور یا آب شیرین باید به نوع ماهی و رژیم غذایی خاص آنها توجه داشته باشید. در این مطلب از زوکلیک، می خواهیم به معرفی برترین غذاهای ماهی تنگ، آکواریوم بپردازیم. بدین ترتیب توصیه می شود برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بهترین غذای ماهی آب شیرین یا آب شور تا انتخاب مطلب همراه ما باشید.

فهرست عناوین بررسی شده :
1. بهترین غذای ماهی چیست؟
2. معرفی برترین غذاهای ماهی
3. مهمترین غذای ماهی آکواریوم کدامند؟

معرفی برترین غذاهای ماهی

 بهترین غذای ماهی چیست؟

امروزه غذاهایی با تنوع، کیفیت و ترکیبات مختلفی تولید و به بازار عرضه شده اند. نیاز غذایی ماهی ها، به نوع ماهی و رژیم غذایی آنها بستگی دارد. پیش از این گفته بودیم که ماهیان به سه دسته گیاه خوار، گوشت خوار و همه چیز خوار تقسیم می شوند.

به طوری که هر دسته از ماهی ها، نیاز تغذیه‌ای مخصوص خود را دارند. البته این تقسیم بندی به این معنا نیست که ماهیان گوشت خوار از غذاهای گیاهی تغذیه نمی کنند. پس می توان گفت که ماهیان گیاه خوار نیز از خوردن غذاهای گوشتی امتناع نمی کنند.

در واقع هر نوع غذایی که در آکواریوم ریخته شود ماهی ها از آن تغذیه می کنند. اگر تنها از یک نوع غذا به عنوان بهترین غذای ماهی استفاده کنید، به مشکل خواهید خورد. چرا که استفاده از یک نوع غذا و متنوع بودن ماهیان از نظر نوع تغذیه در بلند مدت نیازهای تغذیه ای آنها برآورد نمی کند. با گذشت زمان مشکلات مختلفی را برای آنها به وجود خواهد آورد.

لینک های مفید : 
برند برتر غذای گربه

 معرفی برترین غذاهای ماهی

1. تکه های ماهی

غذاهای تکه‌ای، جزو غذاهای محبوب و خوشمزه برای تمام ماهیان تنگ و آکواریوم است. به طوری که تکه های تغذیه ای، ابتدا بر روی سطح آب شناور باقی می مانند. سپس به آرامی با جذب اب، در آب فرو می روند. در نهایت ته نشین شده و در آب پخش می شوند. همین موضوع باعث شده تا حتی ماهی هایی که در قسمت پایین هستند نیز، از آن تغذیه کنند.

2. گلوله بهترین غذای ماهی

گلوله‌ های ماهی نه تنها برای ماهی تنگ بلکه برای ماهی‌ های آکواریوم نیز مناسب هستند. حتی اگر ماهی های خود را درون حوض نگهداری می کنید، می توانید به سراغ این غذا بروید. اندازه گلوله های غذایی این موجودات دریایی، در اندازه های متفاوت با بافت متنوعی از سخت تا نرم می باشد. سطح روی این محصولات صاف و بدون منافذ است، تا آب را بسیار آهسته جذب کنند. جذب آهسته آب توسط این ماده خوراکی، باعث می شود تا به آرامی در آب حل شوند.

3. قرص ماهی

این مدل از غذا را می توانید به دیواره تنگ یا آکواریوم بچسبانید تا به مرور از آن تغذیه کنند. اگر از ماهی هایی نگهداری می‌کنید که در کف آکواریوم قرار دارند، این قرص را پایین بچسبانید. لازم است قرص را در پایین ترین نقطه آکواریوم قرار دهید تا شرایط تغذیه ای برای آنها فراهم شود. در صورت رعایت کردن نکات گفته شده، قرص ماهی نیز بهترین غذای ماهی آب شیرین و آب شور است.

4. چوب ماهی

این غذا همانطور که از نامش پیداست به شکل شناور بر روی آب قرار می گیرد. بدین ترتیب می تواند برای آبزی هایی که متوسط یا بزرگ هستند مناسب باشد. زمانی که غذای چوب مانند را بر روی آب قرار می دهید، آبزیان بر روی آب جمع می شوند. بدین ترتیب می توانند به راحتی شروع به خوردن غذا کنند.

5. ویفر ماهی

ویفر های تولید شده به عنوان غذای ماهی به سرعت به عمق آب فرو می روند. این نوع غذا، برای سخت پوستان و ماهی هایی که در کف آکواریوم زندگی می کنند، مناسب است. ویفرها آب را به آرامی جذب می کند و به همین دلیل مدت طولانی تری در آب باقی می مانند. ماهی هایی که می توانند غذا را در دهانشان خورد کنند، خوردن این غذا برایشان لذیذ است. پس اگر ماهی تنگ دارید از این غذا استفاده نکنید.

6. چیپس ماهی

آشنا ترین و رایج ترین غذا برای افرادی که ماهی قرمز دارند چیپس ماهی است. این غذا به شکل ورقه های نازک و کوچک است که خیلی دیر در آب حل می شوند. اغلب ماهی ها به آن علاقه دارند، آن را گاز می زنند و می خورند.

7. غذای طبیعی بهترین غذای ماهی آب شور، آب شیرین و آکواریوم

غذای طبیعی بهترین روش تغذیه برای ماهی های آکواریومی است. وقتی از ماهی های آکواریومی صحبت می شود، منظور آبزیانی است که از جلبک ها، سبزیجات و غذاهای گوشتی تغذیه می کنند. درصد کمی از ماهی ها دهان کوچکی دارند و برای تغذیه به سراغ پولک ها و میکروگرانول‌ ها تغذیه کنند.

The most important food for aquarium fish

 مهمترین غذای ماهی آکواریوم کدامند؟

1. غذای خشک

غذاهای خشک معروف ترین نوع غذای ماهی های آکواریوم به حساب می آیند. این دسته از غذاها نسبت به سایر غذاها مزایایی دارند که استفاده از آنها در اولویت قرار دارد. نگهداری از آنها در بلند مدت بسیار آسان است. همچنین آلودگی کمتری را نسبت به سایر غذاها ایجاد می کنند.

2. غذای گرانولی بهترین غذای ماهی

غذاهای گرانولی جزو غذاهای مناسب برای اغلب آبزیان است. این غذا ها به صورت دانه‌های ریز و گرد برای ماهیان مختلف با سایز های کوچک و بزرگ ساخته می شوند. این غذاها عمومی ترین نوع غذا به حساب می آیند که مورد استقبال بیشتر ماهیان قرار می گیرد.

3. غذای پولکی ماهی

غذاهای پولکی همان طور که از نامشان پیداست به شکل ورقه های کوچک و پولک مانند ساخته می شوند. این مدل غذا برای آبزیانی مناسب است که دهان نرم و حساسی دارند.

4. غذای منجد ماهی

غذاهای منجمد جزو غذاهای غنی شده با پروتئین هستند. این غذا ها به خاطر اینکه قدرت آلودگی بالایی دارند، استفاده زیادشان توصیه نمی شود. غذاهای منجمد، مخصوصا آب همراه آنها حاوی فسفات بسیار زیادی می باشد. به همین دلیل در استفاده از آنها دقت کنید و در هفته دو یا سه بار بیشتر توصیه نمی شود.

5. آرتمیا بهترین غذای ماهی

آرتمیا که به نام میگوی آب شور (Brine Shrimp) نیز معروف است یکی از غذاهای بسیار عالی و غنی از پروتئین است. این نوع غذا، به صورت زنده نیز در اختیار ماهی ها برای تغذیه قرار می گیرد.

6. کریل

کریل نوعی سخت پوست کوچک شبیه به میگو است که غذای اصلی نهنگ ها در دریا نیز می باشد. خانواده کریل شامل تعداد بسیار زیادی از گونه های مختلف است. اندازه آنها از 1 الی 12 سانتی متر متغیر می باشد.

7. دافنی به عنوان غذای ماهی

دافنی یک نوع سخت پوست کوچک است که به نام کک آبی نیز شناخته می شود. این آبزی کوچک در آب های اسیدی و شیرین زندگی می کند و غذای لذیذی برای ماهیان است. دافنی در دمای پایین و کمتر از 10 درجه ی سانتیگراد از عمر نسبت بالایی برخوردار است.

8. کرم خونی

کرم خونی در واقع لارو یک نوع پشه است که ساکن در آب های راکد با نام علمی (Chironomidae tetans) می باشد. به خاطر داشتن آهن در پروتئین خون و پوست این لارو، رنگ بدن آنها قرمز است. بیشتر آبزیان با اشتهای کامل از این کرم ها تغذیه می کنند. کرم خونی یک غذای اشتهاآور و برای شروع تغذیه آبزیان تازه وارد ایده آل است.

فروش بهترین غذای ماهی

فروش اینترنتی غذای ماهی

پت‌شاپ زوکلیک فروشگاهی از انواع غذای ماهیان زینتی و بهترین غذای ماهی آب شور و آب شیرین است. غذای آبزیان در زوکلیک از برندهای برتر و معتبر به فروش می‌رسد. اگر می‌خواهید ماهی‌های آکواریوم خود را با غذایی سالم تغذیه کنید تا همیشه شاداب باشند، محصول مورد نظر خود را با قیمت مناسب از پت‌شاپ زوکلیک  سفارش دهید و خریداری کنید.

فرقی ندارد چند ماهی در تنگ دارید، یا یک آکواریوم پر از ماهی های مختلف، شما باید شرایط مناسبی برای تغذیه و زندگی آنها فراهم کنید. پس اگر این آبزیان از محیط طبیعی رودخانه و یا دریا دور هستند، باید شبیه سازی فضا را برای آنها انجام دهید.

1. فضایی تمیز برای زندگی کردن آنها فراهم سازید.
2. انواع غذاهای با کیفیت و محبوب را برایشان خریداری نمایید.

با انجام این دو‌کار، علاوه بر اینکه به سلامت آنها را تامین می کنید، بلکه باعث طولانی تر شدن عمرشان می‌ شوید.

مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *