نگهداری حیوانات

بهترین نژاد گربه برای کودکان

بهترین نژاد گربه برای کودکان

بهترین نژاد گربه برای کودکان کدام است؟ نژاد برتر گربه برای کودکان چیست؟ بهترین نژاد گربه برای بچه ها چه خصوصیاتی دارد؟ از جمله سوالاتی که ذهن بسیاری از افراد خانواده را به خود مشغول کرده است، برای کودک خود بچه گربه تهیه کنند یا گربه بالغ .

ضمن اینکه انتخاب گربه بالغ یا بچه گربه کاملا سلیقه ای است ، لازم به ذکر است با وجود کودکان نیاز به آموزش و تربیت گربه است . بنابراین بچه گربه ها از نظر ظاهری و رفتاری دوست داران بیشتری دارند. بدین ترتیب اکثر افراد تمایل دارد تا برای خرید بهترین نژاد گربه به سراغ بچه گربه ها بروند.

لینک های مفید : 
خرید کنسرو گربه

البته برخی خانواده ها تمایل دارند بچه گربه خریداری کنند تا همراه کودک خود بزرگ شوند. برخی دیگر نیز، گربه های بالغ را ترجیح می دهند چون به مراقبت کمتری نیاز دارند. در ادامه همراه ما باشید تا شما را با بهترین نژاد گربه برای کودکان آشنا کنیم. شما می توانید با انتخاب بهترین نژاد های گربه برای کودکان، آرامش خود را فراهم سازید.

فهرست عناوین بررسی شده : 

1. بهترین گربه برای کودکان چیست؟
2. بهترین نژاد های گربه برای کودکان

بهترین گربه برای کودکان

 بهترین گربه برای کودکان چیست؟

برای اینکه بدانید بهترین گربه برای کودکان چیست؟ باید به نکات مهمی توجه داشته باشید. چرا که کودکان در سنی قرار دارند که بیشترین حساسیت را نسبت به محیط خواهند داشت. بدین ترتیب انجام هرگونه خطا هنگام انتخاب، سبب تحت تاثیر قرار گرفتن کودکان خواهد شد.

در واقع این تاثیرات به صورت منفی در آینده روی آنها نمایان می شود. از طرفی حیوانات خانگی چیزهای زیادی را به کودکان آموزش می دهند. در نتیجه انتخاب گربه پرخاشگر باعث پرخاشگری کودک نیز می شود.

برای انتخاب بهترین نژاد گربه برای کودکان به سراغ گربه هایی بروید که مهربان هستند. چرا که این نژاد از گربه ها کمتر از پنجه و دندان های خود استفاده می کنند. بهترین نژاد گربه برای بچه ها نژادی است که بتواند سر و صدای کودک شما را تحمل کند.

گاهی ممکن است سر و صدای ایجاد شده سبب پرخاشگری پت خانگی شما شود. گربه ای که بتواند به سرعت با محیط اطراف خود ارتباط برقرار کند، به هیچ وجه مسئله تغییر مکان را به موضوع پیچیده تبدیل نخواهد کرد.

این گربه ها اجتماعی هستند و به همین خاطر به عنوان نژاد برتر گربه برای کودکان تبدیل می شوند. گربه ای که چنین ویژگی هایی داشته باشد، بهترین نژاد گربه برای کودکان شما خواهد بود. در نتیجه شما می توانید با اطمینان خاطر کودک خود را با گربه تنها بگذارید.

لینک های مفید : 
بهترین برند غذای گربه

 بهترین نژاد های گربه برای کودکان

در ادامه خواهیم گفت که بهترین نژاد گربه‌ها برای کودکان کدام است؟ در واقع هر کدام از نژاد ها، به خاطر ویژگی هایی که دارند، برای کودکان مناسب هستند.

1. بهترین نژاد گربه برای کودکان : مین کوون

مین کوون با نام دیگری نیز شناخته می شود که به آن لقب “غول مهربان” داده اند. علت این نام گذاری، جثه بزرگ و همچنین مهربانی، باهوشی و خوش مشربی او می باشد. این مسئله باعث شده تا به یکی از بهترین نژاد های گربه برای کودکان تبدیل شود.

مین کوین ها در وعده های غذایی خود به پروتئین نیاز دارند و غذای اصلی این گربه ها گوشت است. طول عمر این گربه ها بین ۹ الی ۱۵ سال است. وزن آن ها حدود 4 الی 8 کیلوگرم و در برخی موارد حتی تا 10 کیلوگرم می رسد.

موی بدن این غول مهربان، بلند است و لازم است تا هفته ای ۲ بار شانه زده شوند. این نژاد از گربه ها، با کودکان و دیگر حیوانات ارتباط خوبی برقرار می کنند. آنها جزو باوفاترین و بهترین نژاد گربه برای کودکان شمار می روند.

بهترین گربه برای بچه ها کدام است

2. برمه ای

گربه های برمه ای به گربه های کنجکاو معروف هستند. این گربه ها دوست دارند تا از همه چیز سر در بیاورند. طول عمر آن ها بین 10 تا 15 سال است که وزن آن ها حدوداً 3 تا 6 کیلوگرم است. رنگ گربه های برمه ای قهوه ای است. آنها تمایل دارند وقت خود را با سایر حیوانات و انسان ها سپری کنند.

برمه ای جزو حیواناتی است که تنهایی را دوست ندارد و می خواهد همیشه در کنار شما دراز بکشد. او انتظار دارد که ماساژش دهید و با او بازی کنید. موی بدن آن ها کوتاه است و نیاز دارند هفته ای یک بار شانه شوند. برمه ای نیز جزو بهترین نژاد گربه برای کودکان شناخته می شود.

لینک های مفید : 
نژاد سگ مناسب کودکان

3. رگدال

رگدال ها دارای چشمان آبی هستند که همین باعث پر طرفدار شدن آنها شده است. گربه های رگدال اکثرا آرام و مطیع هستند. کودکانی که آرام هستند و به دنبال یک هم بازی مثل خودند، مناسب می باشد. این گربه ها معمولا عاشق آغوش و نوازش از جانب صاحب خود هستند.

معمولا 12 تا 17 سال عمر می کنند که وزن آن ها حدوداً 4.5 تا 9 کیلوگرم می باشد. موهای آنها تقریبا بلند است و در چندین رنگ دیده می شوند. به خاطر خصوصیات آرامی که دارند تمایل دارند در خانه بمانند، بدین ترتیب نیازی به گردش رفتند نخواهند داشت.

4. بیرمن، بهترین نژاد گربه برای کودکان

بیرمن ها مطیع و آرام هستند و علاقه دارند تا شما را در خانه دنبال کنند. متوسط طول عمر آنها ۱۲ تا ۱۶ سال است که وزن آنها 2.7 تا 5.5 کیلوگرم است. موی بدن آنها بلند و نرم است که برای مراقبت به هفته ای یکبار شانه زدن نیاز دارند. هنگامی که بیرمن ها گرسنه می شوند از خود صدایی تولید می کنند تا شما را آگاه سازند. نوازش را دوست دارند و به خوبی با کودکان و سایر حیوانات ارتباط می گیرند.

5. بهترین نژاد گربه برای کودکان : حبشی

نام دیگر این گربه آبیسینیان است که دارای طول عمر آن ها 9 تا 15 سال می باشد. وزن ایده آل این نوع از نژاد گربه، حدود 2.7 تا 4.5 کیلوگرم است. موی بدن آن ها کوتاه می باشد، بدین ترتیب همواره نیاز دارند تا مرتب شانه شوند.

این نوع از نژاد گربه تمایلی به راه رفتن ندارند و دوست دارند در ارتفاع باشند. پس در صورت ناپدید شدن گربه در خانه، عادی است که روی وسایل بلند و مرتفع دنبالش بگردید. بسیار باهوش هستند و سرعت یادگیری بالایی دارند. اگر به دنبال یک گربه پر جنب و جوش هستید، حتما به سراغ نژاد حبشی بروید.

6. مانکس

شاید جالب باشد بدانید که گربه های خانگی مانکس، به عنوان بهترین نژاد گربه برای کودکان دم ندارند. همین موضوع باعث شده تا نسبت به سایر گربه ها تمایز داشته باشد. متوسط طول عمر آنها 8 تا 14 سال است. وزن آن 3.6 تا 5.4 کیلوگرم می باشد و به هفته ای یکبار شانه زدن موهای خود نیاز دارند.

گربه مانکس اجتماعی و باهوش است که به خوبی با انسان ها و کودکان ارتباط می گیرد. اگر هرگونه خطری کودک شما را از هر لحاظ تهدید کند، فورا شما را در جریان خواهند گذاشت. برخلاف سایر گربه ها، مانکس آب بازی را دوست دارد. این گربه عاشق آغوش و نوازش است و با ماشین سفر کردن را دوست دارد.

بهترین نژاد گربه برای بچه ها

7. گربه پرشین بهترین نژاد گربه برای کودکان

پرشین کت نام دیگر آن گربه ایرانی است. موهای بدن او بلند هستند و باید هر روز شانه شوند. وزن آن حدود 3 تا 5.5 کیلوگرم است. این گربه بسیار آرام و بی سر و صدا است. روی سطح زمین حرکت می کند و دوست ندارد در ارتفاع باشد. این گربه عاشق بازی کردن با کودکان است و به راحتی با کودکان ارتباط برقرار می کند.

 در پایان این نوشتار لازم به ذکر است که صبر و تحمل کودکی که حیوان خانگی دارد بیشتر از سایر کودکان است. چرا که تمام حیوانات خانگی از نود سر و صدا تولید می کنند و محیط اطراف را بهم می‌ریزند. کودکان در کنار آنها بزرگ می شوند و می توانند به این رفتار با گذشت زمان عادت کنند.

البته در صورت داشتن گربه خانگی باید خیلی مراقب باشید. گربه ها هنگام عصبانیت از پنجه و دندان های تیز خود استفاده می کنند. به همین خاطر ممکن است به کودک شما آسیب وارد کنند. در هر صورت در این بخش از وبلاگ زوکلیک بررسی کرده‌ایم که بهترین گربه برای کودکان چیست؟ امیدوار هستیم مطالعه این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *