ارسال رایگان برای همه سفارش ها ۱ تا ۳ روز کاری

وبلاگ

رفع ترس سگ

رفع ترس سگ ( علائم ترسیدن سگ )

برخی از سگ ها به طور ذاتی ترسو هستند که به آن ها سگ های آسیب پذیر می گویند. البته باید گفت که ترس برخی از این حیوانات، ناشی از تجربیات گذشته آنها است. حال در رابطه با این که چگونه سگ ترسو را شجاع کنیم؟ باید بگوییم که می‌ توان با آموزش‌ رفع ترس سگ آن ها را شجاع کرد. برای بررسی این موضوع که از اهمیت ویژه ایی برخوردار است با ما همراه شوید.

چگونه ترس سگ را از بین ببریم؟ بهترین شیوه رفع ترس سگ چیست؟ سگ ها هنگام رشد کردن، با افراد، اجسام و حیوانات پیرامون خود آشنا می شوند. اما همواره ممکن است با قرار گرفتن در موقعیت های جدید، احساس ترس کنند. ترسیدن سگ، از انواع بیماری حیوانات  نیست مگر اینکه زندگی روزمره شما را تحت تاثیر قرار بدهد.

گاهی ممکن است سگ ترسو، رفتار های ناهنجاری مثل گاز گرفتن را یاد بگیرد. سگی که دچار ترس شده باشد، می تواند رفتار غیرقابل پیشبینی از خود نشان بدهد. حتی ممکن است سگ شما بدون در نظر گرفتن خطر، به سمت خیابون پر تردد بدود. اغلب افراد می پرسند که چگونه سگ ترسو را شجاع کنیم؟ برخی نیز می خواهند بدانند سگ از چه چیز هایی می ترسد تا آن را کنترل کنند.

برای اینکه با آموزش رفع ترس سگ آشنا شوید تا او را شجاع کنید، بهتر است این مطلب از زومگ را تا انتها مطالعه کنید. برای تمامی شما مهم است که سگی شجاع، محافظی خوب و همراهی مناسب برای خود خریداری کنید. ولی احتمال دارد بعد از مدتی و با گذشت زمان، متوجه شوید که سگ شما ترسو است.

جای نگرانی نیست، تنها کافی است عوامل ایجاد کننده ترس در سگ‌ را بشناسید. سپس راه های از بین بردن ترس سگ را بکار ببرید. در ادامه همراه ما باشید تا به صورت کامل با آموزش رفع ترس سگ آشنا شوید.

لینک های مفید : 
بیماری های شایع در سگ ها

 

از بین بردن ترس سگ

 فهرست عناوین بررسی شده:
1. علائم ترسیدن سگ
2. آموزش رفع ترس سگ
3. چگونه سگ ترسو را شجاع کنیم؟

لینک های مفید : تربیت حیوانات خانگی

 علائم ترسیدن سگ

اولین قدم برای رفع ترس سگ، این است که بدانید سگ شما چه زمانی می ترسد و علائم ترسیدن سگ چیست؟ چه زمانی اعتماد به نفس دارد؟ برخی از بارز ترین علائم ترسیدن سگ یا یک توله سگ که می تواند با پرخاشگری اشتباه گرفته شود، شامل موارد زیر است :

1. لب های خود را به سمت عقب می چرخاند تا بتواند دندان های خود را بپوشاند.
2. له له زدن، لرزیدن و تکان خوردن
3. قوس دادن به انتهای کمر هنگامی که سرش را به سمت پایین برده است.
4. صاف کردن گوش ها به سمت عقب
5. جمع کردن دم خود، در بین پاهایش و تولید صدای خر خر
6. نگاه نکردن به محرک و یا حتی ایجاد بی اشتهایی
7. چسبیدن خز ها به گردنشان

لینک های مفید : 
قیمت غذای سگ

 برخی از نشانه های که کمتر دیده شده و درصورت مشاهده لازم است تا اقدام به رفع ترس سگ کنیم عبارتند از :

1. خیلی آهسته و با تردید حرکت می کند.
2. خشک زدن در یک موقعیت بدون کوچک ترین حرکت
3. لیس زدن لب ها چندین بار پشت سر هم
4. خمیازه کشیدن طولانی مدت
5. دور شدن از محرک هایی که باعث ترس و استرس در آنها شده است.
6. نفس نفس زدن برای زمان طولانی
7. دفع ادرار یا مدفوع در محلی غیر از محل دستشویی

چگونه سگ ترسو را شجاع کنیم؟

آموزش رفع ترس سگ

رفتاری که هر یک از خود ارائه می دهد منحصر به فرد است. ممکن است عواملی که برای یک سگ کاربردی است، برای سگ دیگر جواب ندهد. نیاز است پیش از هر اقدامی روش های مختلف را بررسی کنید تا بدانید سگ شما با کدام برنامه، بهتر عمل می کند. صرف نظر از روش های خاص، تعدادی روش معمولی نیز برای از بین بردن ترس سگ وجود دارد.

اول به این دلیل که ترس یک بیماری کاملا استرس زا است. به خاطر اینکه استرس و اضطراب در اصلاح برخی از رفتار های سگ دخالت دارد. اغلب دامپزشکان اعتقاد دارند که دارو های ضد استرس بهترین راه از بین بردن ترس سگ است. دارو های تجویز شده می توانند به صورت کوتاه مدت یا بلند مدت استفاده شوند تا سبب رفع ترس سگ شوند.

دوم اینکه اگر دلیل ترس سگ شما مشخص شده باشد، باعث می شود تا سگ شما در مواقع ترس با آن مقابله کند. این مقابله تا زمانی ادامه خواهد داشت که با دریافت پاداش آرام شود. زمانی که پاداشش او را آرام کند. به عنوان مثال زمانی که شما در پارک حضور دارید و یک ماشین سنگین عبور می کند را در نظر بگیرید. قطعا در چنین لحظه ای سگ شما با مواجه شدن با آن می ترسد. حیوان خانگی خود را به منزل ببرید و فرمان های اصلی بشین و پاشو را با او تمرین کنید.

از غذای های مخصوص و تشویقی به عنوان جایزه برای آنها استفاده کنید. سپس مجدد به پارک رفته و این فرمان ها را در مسیری که ماشین عبور کرده اجرا و با سگ خود تمرین کنید. با اجرای تمرین مستمر، سبب رفع ترس سگ خواهید شد. زمانی که سگ به آرامش رسید از تشویقی استفاده کنید نه زمانی که ترسش کمتر شده است.

چگونه سگ ترسو را شجاع کنیم؟

برای اینکه بدانیم چگونه سگ ترسو را شجاع کنیم؟! باید بدانیم که چگونه ترس سگ را از بین ببریم. پیش از این با نحوه از بین بردن ترس سگ آشنا شدید. به طور معمول افراد دوست دارند تا سگ خود را به گونه ای تربیت کنند که از آن ها محافظت کند. سگ مورد علاقه آنها باید شجاع باشد و بتواند در هر جنگ و یا مبارزه ای از خود دفاع کند.

گاهی اوقات سوالاتی از قبیل چگونه سگ را دعوایی کنیم؟ چگونه ترس سگ را از بین ببریم؟ چگونه توله سگ را جنگی کنیم؟ چگونه سگ ترسو را شجاع کنیم؟ و … برای برخی از افراد به وجود می آید.

لازم است بدانید برای شجاع کردن سگ، باید در قدم اول اعتماد به نفس او را تقویت کنید. آن دسته از حیواناتی که ترسو هستند فاقد اعتماد به‌ نفس می باشند. بدین ترتیب لازم است تا آموزش های لازم را برای اجتماعی شدن پت، به او بدهید. با ادامه این فرایند سبب رفع ترس سگ خواهید شد.

علائم ترسیدن سگ
هیچ وقت به افراد غریبه اجازه ندهید به سگ شما دست بزنند. به او اجازه دهید که با قایم شدن و نگاه کردن اعتماد به نفس خود را بدست آورد. سگ کم کم با غلبه کردن بر ترس خود، به غریبه نزدیک می شود. این شما هستید که زمینه اجتماعی شدن سگ را فراهم می کنید. اما این سگ شما است که باید در این زمینه پیشرفت کند.

شما نمی توانید یک شبه سگ خود را شجاع کنید تنها لازم است به او اعتماد به نفس دهید. شما باید این حیوانات را با تشویق کردن به سمت اجتماعی کردن هدایت کنید. آنها یاد خواهند گرفت که چگونه به دنیای اطراف خود به شیوه سالم و بدون ترس واکنش نشان دهند. به جرات می‌ توان گفت که اجتماعی کردن این حیوانات در شجاع شدن آن ها نقش بسزایی دارد.

اگر از یکی از حیوانات دوست داشتنی نگهداری می کنید و می خواهید تا پت شما شجاع شود، پیشنهاد می‌ کنیم تا از افراد با تجربه و ماهر کمک بخواهید. هم چنین می توانید با متخصصین مجموعه زوکلیک در ارتباط باشید. این افراد شما را برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه رفع ترس سگ راهنمایی خواهند کرد.

پینترست زوکلیک را دنبال کنید.

مقالات مرتبط

بهترین برند غذای گربه

بهترین برند غذای گربه

تمام گربه ها نیاز هایی دارند که با کسب تجربه، به مرور زمان و امتحان مدل های مختلف غذا به دست می آید. با استفاده از برند های مختلف، مشخص می شود که کدام برند از غذای گربه به عنوان بهترین برند غذای گربه کاربردی تر است. به طور کلی، قبل از اینکه همه مارک ها رو امتحان کنید، بهتر است به سراغ مارک های معتبر و تضمین شده بروید. برتر ین برند غذای گربه را بشناسید و از میان آنها غذای گربه بانمک خود را انتخاب کنید. در اینجا به بررسی بهترین برندهای غذا گربه می پردازیم . با زوکلیک همراه باشید.

ادامه مطلب »
بهترین برند غذای سگ

بهترین برند غذای سگ

اگر حیوان خانگی دوست داشتنی شما یک سگ است بهتر است که با برترین برند غذای سگ آشنا شوید. به طور کلی غذای سگ می تواند شامل مواد غذایی خشک، کنسرو و ترکیب خشک و کنسرو باشد. تمام غذا های نام برده شده با برند های مختلف و مخصوص سگ ها تولید شده اند. در این مقاله به بررسی برندهای معتبر که در ایران نیز به فروش می رسد خواهیم پرداخت.

ادامه مطلب »
انواع نژاد سگ

انواع نژاد سگ

هر کدام از نژاد های مختلف دارای ویژگی ها و خصوصیات منحصر به فرد هستند. اگر شما هم به دنبال یک سگ مناسب برای خود هستید، حتما تمام شرایط را در نظر داشته باشید. چرا که سگ ها در نژاد های مختلف دارای سلایق و خصوصیات مختلفی هستند.به طور مثال سگ های مینیاتوری از نظر اندازه کوچک هستند و شخصیت جذابی دارند. این سگ های کوچک معمولاً کمتر از 4 کیلوگرم وزن دارند. در این مقاله با انواع نژادهای مختلف سگ آشنا می شویم .در صورتی که مایل هستید در خصوص نژادهای مختلف سگ ها اطلاعات بیشتری کسب کنید ، با زومگ همراه باشید.

ادامه مطلب »

اشتراک گذاری این مطلب

یک نظر در “رفع ترس سگ ( علائم ترسیدن سگ )

  1. محمد مرتضوی گفت:

    سگ من از بچه ها می ترسه. دامپزشک بردم ولی هیچ تغییری نکرده . اگه کسی راهکار داره ممنون میشم بگه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

دلیل بازگشت وجه