تربیت حیوانات

آموزش یاد دادن اسم گربه

یاد دادن اسم گربه

یاد دادن اسم گربه چگونه ممکن است؟ چگونه به گربه اسمش را یاد دهیم؟ نحوه یاد دادن اسم گربه چگونه است؟در این صفحه از زوکلیک به بررسی چگونگی یاد دادن اسم گربه خواهیم پرداخت تا ارتباط بهتری با پت خود داشته باشیم.

اگر تا کنون، توانسته باشید گربه ای را به سرپرستی بگیرید،  برای  تربیت حیوانات و قطعا آموزش اسم او وقت بسیاری را صرف کرده اید. مسلما بی تفاوتی گربه نسبت به اسمش برای شما بسیار آزار دهنده خواهد بود.

توصیه می شود تا انتهای این مطلب از زوکلیک همراه ما باشید تا با بهترین روش های آموزش اسم گربه آشنا شوید. گربه ها حیواناتی کاملا مستقل هستند، بدین ترتیب آموزش آن ها نسبت به سگ ها دشوار تر است. با توجه به شرایط گفته شده، به یاد داشته باشید که گربه ها بسیار باهوش هستند، پس می توان آنها را آموزش داد.

 فهرست عناوین بررسی شده :

1. آیا گربه ها نام خود را تشخیص می دهند؟
2. چطور اسم گربه را به او آموزش بدهیم؟
3. چطور اسم گربه را به او یاد بدهیم؟
4. نحوه یاد دادن اسم گربه

لینک های مفید : محبوب ترین سگ آپارتمانی

 آیا گربه ها نام خود را تشخیص می دهند؟

پیش از یاد دادن اسم گربه، برای شما سوال پیش می آید که آیا گربه ها نام خود را تشخیص می دهند؟ بله، آنها پس از آنکه به طور صحیح آموزش داده شدند، می توانند نام خود را تشخیص دهند. آنها متوجه خواهند شد که شما اسم آنها را صدا می زنید. اما اینکه آنها بخواهند به شما گوش دهند یک موضوع کاملاً متفاوت از یادگیری است.

بسیاری از محققان دانشگاه توکیو مهارت های تشخیص 78 گربه را مورد آزمایش قرار دادند. این آزمایش با استفاده از کلمات مشابه، از جمله نام خودشان انجام شد. آنها متوجه شدند که گربه به نام خود واکنش نشان می دهند حتی اگر یک غریبه آن ها را صدا کند.

البته به این معنا نیست که آنها مفهوم اسم خود را متوجه می شوند. بلکه گربه ها با شنیدن اسم خود، آن را به یک چیز مثبت ربط می دهند.

لینک های مفید : قیمت لوازم جانبی گربه

چطور اسم گربه را به او یاد بدهیم

 چطور اسم گربه را به او آموزش بدهیم؟

برای یاد دادن اسم گربه بر خلاف سگ ها، باید انگیزه بیشتری به آنها بدهید. سگ جزو حیواناتی هستند که تمایل دارند صاحب خود را راضی و خشنود نگه دارند. تشویق با غذا و خوردنی باعث می شود تا گربه ها نام خود تشخیص دهد. شما می توانید از این روتین ساده استفاده کنید تا به گربه خود اسمش را آموزش دهید :

  •  برای شروع آموزش اسم گربه، تشویقی گربه ،  خوردنی محبوب و مورد علاقه گربه را تهیه کنید.
  •  سپس به محلی بروید که توجه گربه به چیز های دیگر کشانده نشود.
  • پس از آنکه تمرکز گربه را فراهم نمودید، به دنبال یک زمان مناسب برای یاد دادن اسم گربه باشید.
  •  زمانی گربه می تواند یادگیری بالا تری داشته باشد که انگیزه بیشتری برای او فراهم کنید. همچنین بهتر است آموزش خود را زمانی شروع کنید که حیوان شما گرسنه است.
  •  اسم گربه خود را به صورت کاملا واضح بیان کنید. هنگامی که به شما نگاه می کنند مقداری از خوردنی مورد علاقه اش را به او بدهید. شما می توانید در چنین شرایطی یک قدم به سمت عقب بروید. با اینکار، گربه را مجبور می کنید که بعد از شنیدن نام خود، به سمت شما قدم بردارد.

این مراحل را چندین بار تکرار کنید تا به زودی گربه شما نام خود را با یک تجربه مثبت مرتبط سازد. همین برنامه را به مدت 2 تا 3 هفته ادامه بدهید، حتی اگر گربه شما یاد گرفته است. چرا که تمرین و تکرار چند باره سبب پایداری آموزش شما خواهد شد.

لینک های مفید : 
خرید کنسرو گربه

 چطور اسم گربه را به او یاد بدهیم؟

پس از اینکه روتین گفته شده را برای یاد دادن اسم گربه انجام دادید، باید اقداماتی را انجام دهید. شما می تواند هنگام استفاده از نام آنها، مکان و فاصله از گربه را تغییر دهید. بدین ترتیب خواهید دید که آیا رفتار همچنان ادامه دارد یا خیر. سپس اگر همچنان نتوانسته اید به طور کامل بر آنها تسلط داشته باشید، به آموزش اولیه خود بازگردید.

1. مثبت باشید.

سعی کنید بیش از اندازه از نام گربه خود استفاده نکنید. تنها زمانی که منتظر یک حرکت مثبت از سمت شما است، از نام او استفاده کنید. اگر لازم می دانید که گربه خود را سرزنش کنید، فقط از یک کلمه “نه” قوی استفاده کنید.

توصیه می شود هنگام یاد دادن اسم گربه، در چنین شرایطی از نام آنها به هیچ وجه استفاده نکنید. چرا که باید از نام آنها برای موارد مثبت مثل دادن خوردنی یا نوازش استفاده کنید. همچنین اگر می خواهید گربه خود را نزد دامپزشک ببرید و یا به او قرص دهید، از بکار بردن نامش جددا خودداری کنید.

2. از نام آنها بیش از حد استفاده نکنید.

به خاطر داشته باشید، نباید از نام گربه خود بیش از اندازه استفاده کنید. با تکرار اسم گربه، دیگر نامش با بقیه صدا های اطراف فرقی برایش نخواهد داشت. همیشه مطمئن شوید که دلیلی برای صدا کردن نامش دارید.

3. از یک اسم کوتاه و ساده استفاده کنید.

حتی اگر یک اسم طولانی برای گربه خود انتخاب کرده اید، بهتر است از کوتاه شده آن اسم استفاده کنید.

4. اعضای خانه در نحوه یاد دادن اسم گربه شریک کنید.

اگر با خانواده یا دوست خود زندگی می کنید، از آنها بخواهید که همین کار ها را انجام دهند. اگر همه از یک اسم و یک نوع آموزش استفاده کنید، گربه شما یادگیری مفید تری خواهد داشت.

5. از چه نوع خوردنی هایی می توانید استفاده کنید.

برای اینکه بدانیم چگونه به گربه اسمش را یاد دهیم؟ باید چیزی را پیدا کنیم که گربه بسیار دوست دارد. همچنین لازم است تا اطمینان حاصل کنید که گربه شما گرسنه است. قطعا آموزش ارائه شده بعد از یک وعده غذایی مفصل تاثیر گذار نخواهد بود. شما می توانید مواد غذایی مورد نیاز آنها را از فروشگاه حیوانات خانگی خریداری کنید.

گربه ها به خوراکی های متنوعی علاقه دارند که برخی از آنها عبارتند از، پنیر، ماهی تن یا محصولات آماده. پس از آنکه مدتی با استفاده از این روش، اسم گربه را به او آموزش دادید باید شیوه یاد دادن اسم گربه را تغییر دهید. از مواد غذایی استفاده نکنید و درعوض با بازی با اسباب بازی ها به او یک تجربه مثبت دهید.

چطور اسم گربه را به او آموزش بدهیم

نحوه یاد دادن اسم گربه

چطور اسم گربه را به او آموزش بدهیم؟ آیا روش های گفته شده برای تغذیه آنها درست است؟ اگر هر بار که گربه به نام خود پاسخ می دهد با مواد غذایی به او پاداش دهید، اضافه وزن گربه را در پی دارد. بدین ترتیب بهتر است به صورت تدریجی، میزان تشویقی مورد استفاده برای آنها را کم کنید. باعث اضافه وزن شود. بنابراین به تدریج میزان مواد غذایی که به عنوان تشویقی به او می دهید کم کنید.

مثلاً ابتدا در ۱۰۰ درصد و سپس در 75 درصد موارد که به نامش پاسخ می دهد به او تشویقی دهید. سپس بعد از یک مدت این میزان را به 50 درصد و 30 درصد کاهش دهید. بعد از تکمیل شدن آموزش یاد دادن اسم گربه، در نهایت فقط گاهی او را با استفاده از جایزه، تشویق کنید.

فراموش نکنید که برخی از گربه ها نسبت به سایر گربه ها لجوج تر هستند. بدین ترتیب اغلب اوقات این نوع آموزشات به صبر بیش از حد نیاز دارند. این صبر بیشتر زمانی کاربردی تر می شود که گربه جوانی نیز نداشته باشید. از طرفی احتمال دارد که گربه شما ناشنوا باشد اگر به هیچ صدایی پاسخ نمی دهد.

در این صورت حتماً گربه را نزد دامپزشک ببرید تا وضعیت جسمانی او را بررسی کند. به طور خلاصه، به یاد داشته باشید که در ابتدا نام گربه خود را مرتباً تکرار کنید و همیشه از تشویقی استفاده کنید. این بهترین روش برای آموزش گربه است که به زودی گربه شما به نام خود پاسخ خواهد داد.

برای گربه خود از دو اسم استفاده نکنید تا در بحث آموزش آنها تداخلی ایجاد نشود. یه عنوان مثال اگر نام گربه شما اَگنِس است با نام اَگی صدایش نکنید و به بقیه هم این نکته را یاد آوری کنید. اگر فرار است گربه ای را به سرپرستی بگیرید که قبلاً در یک منزل دیگر سکونت داشته است، می توانید نام او را تغییر دهید.

تغییر دادن نام گربه می تواند مانند شروع یک زندگی تازه برای آن ها باشد. در زندگی باشد، به خصوص اگر قبلاً توسط صاحب قبلی مورد بد رفتاری و خشونت قرار گرفته باشد. لازم است بدانید که تغییر نام گربه در سن پایین بسیار آسان تر است. اغلب گربه های بالغ به نام قدیمی خود عادت کرده اند و به سختی با نام جدید خو می گیرند.

توییتر زوکلیک را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *