سگ, نژاد حیوانات

محبوب ترین سگ آپارتمانی

محبوب ترین سگ آپارتمانی

برای پیدا کردن محبوب ترین سگ آپارتمانی، باید به دنبال سگ مناسب برای نگهداری و مراقبت در آپارتمان باشید. یافتن سگ مناسب ممکن است در برخی مواقع برای شما سخت و دشوار باشد. حتی ممکن است در ذهن خود گزینه های بسیار محدودی را در نظر گرفته باشید.

فاکتور هایی مثل ابعاد آپارتمان، موقعیت قرارگیری ساختمان و حتی سن و سال همسایه های شما می توانند در انتخاب محبوب ترین سگ آپارتمانی تاثیرگذار باشد. اما اصلا نگران نباشید، چرا که طیف گسترده ای از نژاد های آپارتمانی وجود دارند. بدین ترتیب وجود نژاد های مختلف باعث می شود تا دست شما در انتخاب باز باشد.

اگر شما تصمیم گرفته اید تا از یک سگ مراقبت کنید به شما پیشنهاد می کنیم این نوشتار از زوکلیک را از دست ندهید. شما می توانید با مطالعه این مطلب از مجله زومگ  تا با محبوب ترین سگ آپارتمانی و دوست داشتنی ترین سگ خانگی آشنا شوید.

 فهرست عناوین بررسی شده :
1. محبوب ترین سگ آپارتمانی در ایران
2. در پایان پرطرفدار ترین سگ خانگی

لینک های مفید:  اهمیت تربیت حیوانات

نژاد سگ محبوب آپارتمانی

 محبوب ترین سگ آپارتمانی در ایران

اگر شما نیز به دنبال نژاد سگ محبوب آپارتمانی هستید و می خواهید مطمئن باشید که حیوان خانگی شما در خانه شما خوشحال و سالم خواهد ماند، لیست زیر کمک زیادی به شما کرد. این لیست به شما کمک می کند تا بهترین گزینه را از میان موارد نام برده شده انتخاب کنید. لیست پرطرفدار ترین سگ آپارتمانی شامل :

1. دوست داشتنی ترین سگ خانگی : سگ باسنجی (Basenji)

سگ باسنجی شکارچی دارای اندازه متوسط و بدون مو است که صاحب خود را با هوش خود شگفت زده می کند. جالب ترین نکته درباره سگ های باسنجی این است که این سگ ها مانند گربه ها روی نظافت خود حساس هستند. ترجیح می دهند در هر زمان، اقدام به تمیز کردن خود کنند.

لینک های مفید : بهترین نژاد سگ خانگی

 مشخصات ظاهری :

_ واق واق نمی کند و مزاحم همسایه ها نخواهد شد.
_ قد : تا ۴۶ سانتی متر
_ وزن : 9 تا 11 کیلوگرم
_ عمر : ۱۰ الی ۱۳ سال
_ رنگ بندی : سیاه و بلوطی مایل به زرد
_ موها : کوتاه

مشخصات شخصیتی :

هوش بالای سگ باسنجی باعث شده تا به محبوب ترین سگ آپارتمانی تبدیل شوند. باسنجی سگی نیست که به سرعت از فرمان شما اطاعت کند. بلکه این نژاد سگ درباره آن فکر می کنید و سپس تصمیم می گیرد که آیا می خواهد همان کاری که شما خواسته اید را انجام دهد یا خیر.

این نژاد ها به معاشرت و آموزش اولیه نیاز دارند. در صورت آموزش ندیدن، از خود رفتار های غیر اجتماعی بروز خواهند داد. شما می توانید با استفاده از خرید تشویقی سگ در انواع  مختلف او را به سازگاری و مهربانی سوق دهید.

2. محبوب ترین سگ آپارتمانی : سگ پودل (Poodle)

پودل های مو فرفری با هر سه اندازه، جزو سگ های ورزشکار به حساب می آیند. این سگ ها عاشق فعالیت و سرگرمی هستند. پس اگر به دنبال یک نژاد ریزه میزه، باهوش و پر جنب و جوش هستید، به سراغ پودل های سایز کوچک بروید. سگ پودل کوچک به عنوان محبوب ترین سگ آپارتمانی در دنیا شناخته می شوند.

لینک های مفید : قیمت غذای خشک سگ

مشخصات ظاهری :

_ یک نژاد بسیار خوب برای افرادی است که آلرژی دارند.
_ در سه اندازه عادی، عروسکی و مینیاتوری سایز بندی می شوند.
_ قد : ۲۵ تا ۳۰ سانتی متر
_ وزن : 3 تا 31 کیلوگرم
_ عمر : 12 الی ۱۵ سال
رنگ بندی : آبی، سیاه، سفید، خاکستری، نقره ای و قهوه ای
موها : متراکم

مشخصات شخصیتی :

سگ های پودل هوشمند، دوست داشتنی، وفادار و بسیار شیطون هستند. آنها در هر شرایطی از خانه و خانواده هایشان محافظت می کنند و عاشق بازی می باشند. از طرفی ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا با افراد جدید صمیمی شوند. پودل ها به عنوان یک سگ مهربان و اجتماعی بسیار محبوب هستند.

پرطرفدار ترین سگ خانگی

3. پرطرفدار ترین سگ خانگی : سگ بولداگ (Bulldog)

بولداگ همان نماد شجاعت و سرسختی است که رو به روی شما قرار گرفته است. بولداگ عضلانی و قوی است که بر خلاف ظاهر وحشی به خوبی با اطرافیانش سازگار است. این نژاد سگ محبوب آپارتمانی می تواند یک سگ وفادار برای شما باشد. اگر حفاظت و وفاداری سگ های خانگی از ظاهر برای شما مهم تر است بولداگ انتخاب مناسبی است.

مشخصات ظاهری:

_ پوستی نرم و شل دارد که به خاطر اخلاقش، به محبوب ترین سگ آپارتمانی در ایران شناخته می شود.
_ قد : ۳۰ تا ۴۳ سانتی متر
_ وزن : 18 تا 22 کیلوگرم
_ عمر : ۸ الی ۱۲ سال
_ رنگ بندی : سفید، حنایی، کرم کم رنگ، زرد کم رنگ، سیاه و سفید
موها : صاف، کوتاه و ظریف

مشخصات شخصیتی:

بولداگ ها به تنبلی شهرت دارند و به همین خاطر دوست داشتنی ترین سگ خانگی هستند. از نظر نگهبانی بسیار شجاع می باشند و لازم است از جوانی با افراد مختلف معاشرت داشته باشند. در غیر این صورت احتمال دارد در بزرگسالی دچار مشکلات رفتاری شوند.

4.  نژاد سگ محبوب آپارتمانی : سگ گلدن رتریور (Golden Retriever)

گلدن رتریو به عنوان یک سگ کارگر، به عنوان یک سگ شکارچی، به عنوان یک سگ صحرا، به عنوان سگ مراقب از نابینایان، به عنوان سگ عملیات نجات و حالا به عنوان محبوب ترین سگ آپارتمانی در دنیا مشهور شده است. گلدن رتریور شجاع، خانواده دوست، پر انرژی و قدرتمند می باشد.

 مشخصات ظاهری :

این سگ مهربان و صبور پرطرفدار ترین سگ آپارتمانی در ایالات متحده آمریکا قرار گرفته است.
_ قد : ۵۳ تا 61 سانتی متر
_ وزن : 25 تا 34 کیلوگرم
_ عمر : 10 الی ۱۲ سال
_ رنگ بندی : تمام طیف های طلایی از روشن تا تیره
_ موها : متراکم

مشخصات شخصیتی :

نژاد گلدن رتریور سگی است که برای کمک به انسان ها بهترین گزینه محسوب می شود. این نژاد روسی به دنبال کسب رضایت از جانب صاحب خود است. بسیار باهوش است و باید تلاش کنید آموزش و تمرین های مختلف را با او کار کنید.

5.  پرطرفدار ترین سگ خانگی : سگ مالتیز (Maltese)

می توان گفت که سگ مالتیز یک سگ اشرافی است. اشرافی بودن آنها باعث شده تا به محبوب ترین سگ آپارتمانی در ایران تبدیل شوند. مالتیز یک ظاهر عروسکی و کاملا جمع و جور دارد که در برخی اوقات لجباز می شود. به صورت کلی آنها را به عنوان یک دوست شاد و مهربان در نظر می گیرند. موهای سگ مالتیز بلند است اما انتظار ریزش موی زیاد را از او نداشته باشید.

مشخصات ظاهری :

_ یک سگ عروسکی و 2000 ساله که حتی ارسطو نیز از آن نام برده است.
_ قد : ۲۰ تا 25 سانتی متر
_ وزن : ۳ کیلوگرم به بالا
_ عمر : ۱۲ الی ۱۵ سال
_ رنگ بندی : سفید
_ موها : ابریشمی و صاف

 مشخصات شخصیتی :

سگ مالتیز یک سگ مردمی و اجتماعی است که بر خلاف ظاهر کوچکش، اصلا خجالتی نیست. هوش بسیار بالایی دارد که می تواند یک دوست و همبازی مناسبی برای سایر سگ ها باشد. تشویق کردن را دوست دارد و به آن پاسخ مثبت می دهد.

دوست داشتنی ترین سگ خانگی

6. سگ لابرادور رتریور (Labrador Retriever)

عواملی که باعث شده سگ لابرادور رتریور به عنوان محبوب ترین سگ آپارتمانی در ایالات متحده مشهور شود شامل : خانواده دوستی بی حد و مرز و وفاداری، مهربانی، اجتماعی بودن و ارتباط خوب با دیگر حیوانات. اگر می خواهید صاحب چنین سگ فوق العاده باشید لازم است فعالیت های آبی و غیر آبی او را تامین کنید.

مشخصات ظاهری :

_ عاشق غذا خوردن هستند و اگر تغذیه او را به درستی کنترل نکنید سریع چاق می شوند. بهتر است سگ های لابرادور رتریور روزی 30 تا 60 دقیقه ورزش و فعالیت داشته باشند.
_ قد : ۵۳ تا 61 سانتی متر
_ وزن : ۲۵ تا 36 کیلوگرم
_ عمر : ۱۰ الی ۱۲ سال
_ رنگ بندی : شکلاتی، مشکی، زرد، روباهی، سفید
_ موها : صاف، دو لایه، کوتاه، ضخیم

مشخصات شخصیتی :

آموزش دادن و تربیت کردن سگ های لابرادور رتریور به خاطر هوش بالایی که دارند، کاملا راحت است. برای اینکه بتوانید آنها را شاد نگهدارید، باید فعالیت های مورد نیاز آنها را تأمین کنید. برخی از این سگ ها پر سر و صدا هستند و برخی دیگر صدای کمتری از خود تولید می کنند.

تنها چیزی که درباره سگ شما مورد توجه است و باید به آن دقت کنید این است که سگ شما دچار تغییر رفتاری ناگهانی و جدی نشود. اگر سگ شما بازیگوش است و به ناگهان آرام و ساکت می شود، آن را یک زنگ خطر تلقی کنید.

امیدوار هستیم با مطالعه این  صفحه از زومگ با محبوب ترین سگ آپارتمانی آشنا شده باشید. در صورت داشتن هرگونه سوال و ابهامی در این زمینه می توانید با کارشناسان مجموعه زوکلیک  تماس بگیرید.

مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *