آرایش حیوانات

قیمت آرایش حیوانات خانگی

قیمت آرایش حیوانات خانگی

قیمت آرایش حیوانات خانگی چقدر است؟ برای آرایش حیوانات خانگی چقدر باید هزینه کنیم؟ قیمت کوتاه کردن موی گربه با قیمت کوتاه کردن موی سگ چه تفاوتی دارد؟ از جمله سوالاتی است که ممکن است ذهن هر صاحب پتی را درگیر کند. آرایش حیوانات خانگی از نظر بهداشتی، سلامتی و زیبایی به عنوان ضروری ترین نیاز حیوانات خانگی به شمار می رود. گاهی اوقات، مسئولیت آرایش حیوانات خانگی برعهده صاحب پت است.

قیمت آرایش حیوانات خانگی در آرایشگاه ها به عوامل مختلفی بستگی دارد. آرایشگاه حیوانات خانگی دارای خدمات پیرایش و کوتاه کردن موی حیوانات خانگی، حمام و شستشوی سگ و گربه، کوتاه کردن ناخن سگ و دیگر اقدامات برای آرایش حیوانات هستند. آیا امکان اصلاح سگ در منزل وجود دارد؟ برای کسب اطلاعات بیشتر با وبلاگ زوکلیک همراه باشید.

فهرست عناوین بررسی شده :
1. قیمت آرایش حیوانات خانگی چقدر است؟
2. برای آرایش حیوانات خانگی چقدر باید هزینه کنیم
3. قیمت آرایش حیوانات خانگی
4. شستشوی حیوان خانگی و خدمات جانبی

قیمت آرایش حیوانات خانگی چقدر است

 قیمت آرایش حیوانات خانگی چقدر است؟

تخمین و ارائه قیمت آرایش سگ، قیمت آرایش گربه و سایر حیوانات خانگی به اندازه، نژاد حیوان و نوع خدمات جانبی یا به اصطلاح پیرایش حیوان، بستگی دارد. مسلما اصلاح موی سگ برای سگ شیتزو، سگ تریر یا سگ پامرانین بر اساس جثه و میزان مویی دارند با همدیگر متفاوت خواهد بود. حتی برخی از نژاد ها به مهارت، ظرافت و حساسیت بیشتری نیاز دارند.

همچنین برای اصلاح موی گربه، اگر گربه شما پرشین باشد نسبت به بقیه نژاد ها موی بیشتری دارد. برای اینکه بدانیم برای آرایش حیوانات خانگی چقدر باید هزینه کنیم، باید با کارشناسان تماس بگیریم. کارشناسان زوکلیک در زمینه آرایش و پیرایش حیوانات خانگی مهارت دارند.

 برای آرایش حیوانات خانگی چقدر باید هزینه کنیم؟

قیمت آرایش حیوانات خانگی با توجه به اندازه، نژاد حیوان و نوع خدمات جانبی، تعیین می شود. شستشو، کوتاه کردن موی سگ، کوتاه کردن ناخن، کوتاه کردن موی گربه باید توسط متخصصان انجام شود. هر کدام از خدمات نام برده شده دارای هزینه های متفاوتی هستند. آرایش موی حیواناتی مثل سگ و گربه صرفا یک مرتب ‌کردن و نوک‌ گیری مو نیست.

گاهی دلمان می ‌خواهد با توجه به نژادشان مو های آن ها را با مدل خاصی کوتاه و اصلاح کنیم. بدین ترتیب دوست پشمالوی کوچولو ما بیشتر از گذشته دوست داشتنی و خوردنی می شود. این قبیل خدمات بیشتر برای نژاد سگ پودل و نژاد سگ پامرانین و نژاد گربه پرشین کاربرد دارد. مسلما در چنین شرایطی قیمت آرایش، بالاتر از نحوه معمول کوتاهی خواهد شد.

لینک های مفید : محبوب ترین سگ آپارتمانی

قیمت آرایش حیوانات خانگی

1. نوع و نژاد حیوان موثر بر قیمت آرایش حیوانات

نژادی که سگ ها دارند، نه تنها از نظر حجم مو بلکه از نظر جثه نیز با هم متفاوت هستند. این تفاوت وزنی در آن ها باعث شده حتی قیمت کوتاه کردن موی سگ ها نیز متفاوت شود. شکی نیست که هر چه میزان اندازه سگ بزرگ تر باشد، زمان صرف شده برای اصلاح و کوتاهی موی آن ها نیز بیشتر خواهد شد.

همین موضوع یکی از دلایل بالا رفتن قیمت آرایش حیوانات خانگی است. طبق یک قانون عرفی سگ ها تا وزن 8 کیلوگرم کوچک، تا ۱۵کیلوگرم متوسط و بیشتر از ۱۵ کیلوگرم بزرگ شناخته می ‌شود. بدون شک قیمت آرایشگاه سگ یوکی با یک سگ کوچک تزیینی متفاوت خواهد بود. درمورد گربه‌ ها این موضوع زیاد صدق نمی کنپ. چرا که تمام گربه های بالغ از نظر وزن و جثه تفاوت زیادی با یکدیگر ندارند.

بدین ترتیب در تخمین قیمت کوتاه کردن موی گربه و اصلاح کردم موی بدن آن ها، وزن فاکتور چندان مهمی نیست. در گربه ها اصلی ترین مولفه برای آرایش و پیرایش آن ها، حجم و نوع مو ها ملاک قرار می گیرد.قیمت کوتاه کردن موی گربه

2. اصلاح مو با قیچی یا دستگاه

فاکتور مهم دیگری که در قیمت آرایش سگ و قیمت آرایش گربه تاثیر گذار است، نحوه انجام کار می باشد. یعنی متناسب با اینکه موی سگ خانگی یا گربه خانگی شما را با ماشین اصلاح مخصوص ماشین اصلاح موی سگ و ماشین اصلاح موی گربه کوتاه کنند یا به صورت دستی و با قیچی‌ فرق خواهد داشت.

معمولا اصلاح موی گربه و سگ با استفاده از ماشین اصلاح کمتر از اصلاح مو های آن ها با قیچی هزینه بر می دارد. بر اساس این فاکتور ها قیمت ماشین اصلاح موی سگ و گربه مثلا برای انجام یک اصلاح کل بدن یعنی کوتاهی بدن یا سر و صورت با ماشین نیز متفاوت خواهد بود.

همچنین قیمت آرایش حیوانات خانگی به صورت برس کشیدن و دیشدینگ (Deshedding) یا همان برس و شانه ‌زدن همراه با بیرون کشیدن مو های مرده است قیمتش فرق می کند. لازم است بدانید که هزینه یک گره زدایی خالی برای مو های سگ یا گربه خانگی بدون در نظر گرفتن اندازه و جثه آن ها نسبت به حجم گره تعیین قیمت خواهد شد.

3. کوتاهی ناخن حیوانات موثر هزینه آرایشگاه حیوانات خانگی

کوتاه کردن ناخن سگ، کوتاه کردن ناخن گربه، مسواک زدن و جرم‌ گیری دندان‌ سگ ها و گربه ها مهم ترین بخش روند آرایش و پیرایش حیوانات خانگی به حساب می آید. طبعا قیمت آرایشگاه سگ ‌ها و قیمت آرایشگاه گربه‌ ها با چنین خدماتی افزایش خواهد یافت. مخصوصا در مورد سگ ‌ها که کوتاه کردن ناخن، بسیار بر روی سلامتی آن ها تاثیر گذار می باشد.

لازم است بدانید که سگ های دارای اضافه وزن در صورت داشتن ناخن های بلند، به ستون فقراتش آسیب می رساند. بهتر است کوتاهی ناخن سگ یا گربه خود را به افراد متخصص بسپارید. پس هنگامی که سگ را برای کوتاهی مو پیش آرایشگر حیوانات بردید، کوتاه کردن ناخن او را فراموش نکنید. قیمت آرایش حیوانات خانگی مهم است اما سلامتی سگ شما در وهله اول قرار دارد.

 شستشوی حیوان خانگی و خدمات جانبی

شستشوی سگ و گربه معمولا کار چندان سختی نخواهد بود. هنگامی که برای کوتاه کردن موی حیوانات اقدام می کنید، لازم است شست و شوی آن را نیز در همان کلینیک یا آرایشگاه حیوانات انجام دهید. بدون شک هزینه شستن سگ و گربه از هزینه آرایش و پیرایش کاملا جدا خواهد بود.

خدمات جانبی شامل نظافت گوش، شامل کندن موهای زائد گوش ‌ها و تمیز کردن آن ها با محلول مخصوص گوش، مسواک و نظافت دهان برای جلوگیری از انباشته شدن پلاک و جرم روی دندان، التهاب لثه و آسیب‌ های دهانی سگ و گربه می شود.

قیمت کوتاه کردن موی سگ

اگر وقت کافی یا مهارت در زمینه آرایش پت ندارید، می توانید کار آرایش و شستن حیوان خانگی خود را به بهترین آرایشگاه حیوانات خانگی در تهران یا سایر شهر ها بسپارید. ناگفته نماند که برخی از آرایشگران بعضی از خدمات حیوانات خانگی را محل شما انجام می دهند. اگر به دنبال یک آرایشگاه سگ با قیمت مناسب هستید. یا به دنبال پیدا کردن جایی برای اصلاح موی سگ ارزان قیمت هستید اصلا نگران نباشید.

با انجام یک جست و جوی ساده در اینترنت می توانید با آرایشگران حرفه ای و کار بلد آشنا شوید. همچنین می توانید قیمت‌ های منصفانه ‌ای هم بابت قیمت اصلاح موی سگ و قیمت اصلاح موی گربه دریافت نمایید. بهتر است بر اساس نژاد سگ خود به دنبال خدمات آرایشی و پیرایشی برای او باشید.

در هر شرایطی توصیه می شود که سلامت و زیبایی حیوان خانگی خود را تامین کنید. امیدواریم با مطالعه این مقاله از وبلاگ زوکلیک اطلاعات لازم را کسب کنید.

فیسبوک زوکلیک را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *