سگ, تربیت حیوانات

باهوش ترین سگ خانگی

The smartest pet dog

باهوش ترین سگ خانگی کدام است؟ کدام نژاد سگ خانگی باهوش تر است؟ سگ ها موجوداتی بسیار باهوش و دوست داشتنی هستند . با این حال باید گفت که هر کدام از نژادهای آن ها دارای ویژگی های خاص و متمایزی دارد. به طوری که برخی از نژاد های سگ ها بازیگوش تر هستند و برخی دیگر نسبت به سایر نژاد ها باهوش می باشند.

البته فراموش نکنید که  تربیت حیوانات  از جمله سگ ها برای اینکه بتوانند از هوش خود استفاده کنند، بسیار قابل توجه می باشد. سگ ها همانند بچه ها با استعداد هستند و برای اینکه باهوش شوند نیاز دارند تا یک نفر استعداد آن ها را به چالش بکشد.

با توجه به شرایط فوق، برخی از نژاد سگ ها پتانسیل بیشتری برای یادگیری و آموزش دارند. این پتانسیل بالا به ضریب هوشی این حیوانات باز می گردد.  در این بخش از وبلاگ زوکلیک می خواهیم به معرفی باهوش ترین سگ خانگی بپردازیم. تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا با باهوش ترین نژاد سگ خانگی آشنا شوید.

 فهرست عناوین بررسی شده :
1. باهوش ترین سگ آپارتمانی
2. باهوش ترین سگ خانگی در ایران
3. باهوش ترین نژاد سگ خانگی
4. کدام نژاد سگ خانگی باهوش تر است؟

لینک های مفید : آموزش دست دادن به سگ

The smartest apartment dog

 باهوش ترین سگ آپارتمانی

برخی از افراد تمایل دارند تا یکی از باهوش ترین سگ آپارتمانی را در منزل خود داشته باشند. لازم است بدانید برای انتخاب باهوش ترین سگ خانگی در ایران، باید مولفه هایی را در نظر بگیرید. شما می توانید در مورد سرعت یادگیری، اطاعت پذیری و توانایی تطابق و سازگاری آن نژاد تحقیق کنید.

با انجام تحقیقات کامل در این زمینه خواهید دانست که آیا نژاد انتخاب شده باهوش است یا خیر؟ هنگامی که نژادی از سگ دارای هوش بسیار خوبی برای یادگیری مطالب دارد، در زمان آموزش لجبازی نخواهد کرد. سگ های باهوش مطیع هستند و به خوبی با شرایط موجود منطبق می شوند. با انجام تمام مراحل گفته شده، شما یک سگ باهوش خانگی را پیدا خواهید کرد.

لینک های مفید : تربیت سگ نگهبان

 باهوش ترین سگ خانگی در ایران

در ایران نیز اغلب سگ ها در بین مردم جایگاه بسیار ویژه ای را پیدا کرده اند. در این بخش از وبلاگ زوکلیک قرار است تا به معرفی باهوش ترین نژاد سگ خانگی بپردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه باهوش ترین سگ خانگی کدام است؟ تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

1. نژاد پودل (Poodle) یک سگ جذاب و باهوش

پودل نه تنها دارای یک ظاهر جذاب و دوست داشتنی است، بلکه بسیار باهوش می باشد. پودل ها بسیار باهوش، مغرور و پر انرژی هستند. سگ های پودل دارای اندازه های کاملا متفاوتی هستند که فوق العاده قابلیت یادگیری بالایی دارند. بسیاری از سگ های این نژاد برای ردیابی و شمار آموزش می بینند.

همچنین برخی دیگر از این نژاد ها، برای انجام حرکات نمایشی تربیت شده اند. ظاهر جذاب و فانتزی پودل، در کنار هوش بالایی که دارند باعث شده تا در دسته باهوش ترین سگ آپارتمانی قرار بگیرند.

لینک های مفید : 
فروش داروی سگ

2. نژاد گلدن رتریور (Golden Retriever) جزو سگ باهوش خانگی

یکی دیگر از باهوش ترین سگ های خانگی در ایران هستند که زمانی که برای انجام کاری آموزش می بینند، به سرعت آن را انجام می دهند. گلدن رتریور ها در اصل برای شکار کردن آموزش می بینند. این سگ ها برای اینکه از دستورات شما اطاعت کنند، به آموزش نیاز دارند.

این نژاد فوق العاده محبوب و دوست داشتنی است که دارای شخصیت بامزه و ساده ای است. به جرات می توان گفت از این سگ به عنوان باهوش ترین نژاد سگ آپارتمانی نیز شناخته می شود.

3. نژاد بوردر کلی (Border Collie) یکی از باهوش ترین سگ خانگی

بوردر کلی یک نژاد پر انرژی، دوست داشتنی و کاملا باهوش است. ویژگی هایی که این سگ دارد، آن را به عنوان سگ گله مشهور نموده است. بوردر کلی (Border Collie) می تواند با دقت و توجه زیادی که دارد از یک گله بزرگ مراقبت کند. او قادر است در کمتر از ۵ ثانیه یک دستور جدید را یاد بگیرد. شاید جالب باشد که بدانید این سگ ها پس از یادگیری فرمان و مهارت جدید، در ۹۵ درصد مواقع آن را اجرا می کنند.

این نژاد سگ باید بدنی قوی و ورزیده داشته باشد، به همین دلیل لازم است تا به شدت ورزش کند. شاید اغلب سگ های باهوش به اندازه یک کودک ۲ ساله متوجه می شوند. اما بوردر کلی به اندازه یک کودک ۴ ساله هوش بالایی دارد. او می تواند همه چیز را به راحتی یاد بگیرد و در صورت فرمان دادن اجرا کند.

این سگ از یادگیری و فعالیت زیاد لذت می برد و انگیزه زیادی برای یاد گرفتن دستورات جدید دارد. به همین خاطر به باهوش ترین سگ خانگی در ایران شهرت دارد.

4. نژاد لابرادور رتریور (Labrador Retriever) باهوش ترین نژاد

لابرادور رتریور به عنوان باهوش ترین سگ آپارتمانی شناخته می شود که به راحتی آموزش می بیند. این سگ دارای یک رفتار کاملا ملایم و آرام است. هوش بالا در کنار شخصیت آرامی که دارد، باعث شده تا از این سگ فوق العاده برای تشخیص مواد مخدر استفاده کنند. همچنین سگ های این نژاد به عنوان سگ راهنما نیز استفاده می شوند.

 باهوش ترین نژاد سگ خانگی

افرادی که می خواهند از سگ باهوش خانگی، به عنوان یک حیوان خانگی استفاده کنند و آن را به سرپرستی قبول کنند، می توانند به سراغ نزادهایی مثل : بورد کولی، جرمن شپرد، بلاد هوند، بیگل، لابرادور رتریور، نیوفاندلند، میلینوس بلژیکی، هاسکی سیبری، گلدن رتریور و شپرد بروند.

اما این نکته را در نظر داشته باشید که باید باهوش ترین سگ خانگی در ایران با توجه به موقعیت خود و هم چنین این که کدام از این نژاد ها با شرایط زندگی شما سازگاری بیشتری دارند، انتخاب کنید. تمام سگ های نام برده شده از نظر هوش و ذکاوت در درجه اول قرار می گیرند.

باهوش ترین سگ خانگی کدام است؟

 کدام نژاد سگ خانگی باهوش تر است؟

سگ ها نیز همانند انسان ها دارای هوش کاملا متفاوتی هستند. برخی از سگ ها برای مراقبت از گله تربیت دیده شده اند. برخی دیگر به عنوان نگهبان از انسان ها مراقبت می کنند.

برخی از سگ ها نیز دونده های خوبی هستند و برخی قدرت شناخت و تشخیص بیشتری دارند. اما کدام نژاد سگ خانگی باهوش تر است؟ شناخت هوش سگ ها و استفاده از روش های تربیتی درست می تواند به آن ها کمک کند تا به بهترین روش سگ ها را پرورش دهید.

معمولاً باهوش ترین سگ خانگی به سگ هایی گفته می شود که فرمان های بیشتری را یاد می گیرند. این سگ ها به خاطر هوش بالایی که دارند، نسبت به محیط اطراف خود هوشیار هستند. این سگ ها معمولاً دارای انرژی بیشتری نسبت به سگ های سایر نژاد ها دارند.

انگیزه بالا برای یاد گیری و کشف کردن مطالب و حقایق جدید آن ها را استثنایی کرده است. مطالعاتی که روی بیش از ۱۱۰ نژاد مختلف از سگ ها انجام شد، نشان داد که برخی از سگ ها در کمتر از ۵ بار تکرار دستورات را یاد می گیرند. این سگ ها از فرمان داده شده اطاعت می کنند و برخی دیگر هیچ علاقه ای به اطاعت کردن ندارند.

تمام سگ ها باهوش هستند و از حیوانات محبوب در بین انسان ها شناخته می شوند. سگ ها از حیواناتی هستند که به خاطر هوش بالایی که دارند، کاملا سخنان صاحب خود را درک می کنند. اما همواره تعدادی از نژاد ها هوش بسیار بالا تری نسبت به سایر نژاد ها دارند.

البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که سگ ها ضریب هوشی ندارد. شاید بگویید پس باهوش ترین نژاد سگ خانگی چگونه انتخاب می شود؟ در واقع هوش آن ها بیشتر به کیفیت حس ها و قدرت های متفاوتی که از سگ مشاهده می شود بستگی دارد. در این باره باید بگوییم که حس سگ ها و قدرت هایی که دارند نسبت سایر سگ ها متفاوت است.

 جهت اطلاعات بشتر در مورد باهوش ترین سگ خانگی از طریق راه های ارتباطی موجود در سایت با کارشناسان زوکلیک در تماس باشید.

فیسبوک زوکلیک را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *