تربیت حیوانات, سگ, نگهداری حیوانات

 آموزش دست دادن به سگ

دست دادن به سگ

آموزش دست دادن به سگ چگونه است؟ چگونه به سگ یاد بدهیم که دست دهد؟  تربیت حیوانات خانگی چگونه است ؟ موضوع این صفحه از زومگ دست دادن به سگ می باشد که به بررسی آن می پردازیم.

بعد از آنکه آموزش های ضروری مثل فرمان بشین، فرمان بیا، فرمان بخور و … را به سگ خانگی خود آموزش دادید. باید به دنبال اجتماعی کردن پت خود قدم بردارید.

بهتر است که اجتماعی کردن سگ یا توله سگ تان با آموزش دست دادن به دیگران شروع کنید. سگ ها جز حیوانات بسیار باهوش هستند که علاقه به یادگیری ترفند های جالب می باشند. بدین ترتیب اگر دوست دارید سگ‌ شما اجتماعی شود، با روش های ساده ای می توانید دست دادن را به آنها آموزش دهید.

اما برای آموزش دست دادن به سگ به چه وسایلی نیاز داریم؟ تنها چیزی که برای این آموزش نیاز دارید یک سگ و مقداری از خوراکی مورد علاقه او است. حتی آنها می توانند با آموزش درست، موقع دست دادن با شما دست خود را تکان دهند.

آموزش دست دادن به سگ یکی از سرگرم کننده ترین آموزش ها برای سگ ها می باشد. شما می توانید در ادامه این بخش از وبلاگ زوکلیک، با این آموزش آشنا شوید.

لینک های مفید : بیماری های شایع در سگ ها

آموزش دست دادن به سگ

فهرست عناوین بررسی شده :

1. آموزش دست دادن سگ
2. نحوه آموزش دست دادن به سگ
3. چگونه به سگ دست دادن یاد دهیم؟

 آموزش دست دادن به سگ

آموزش دست دادن به سگ آموزشی بسیار ساده و کوتاه است. به همین خاطر حیوانات می توانند سریع آن را یاد بگیرند. آن ها حتی می توانند هنگام دست دادن به شما، دست خود را نیز تکان بدهند.

برای اینکه بدانیم چگونه به سگ دست دادن یاد دهیم؟ باید برخی از نکات را بدانیم و انجام بدهیم. در ادامه با روش های آموزش دست دادن به توله سگ و سگ بالغ آشنا خواهیم شد. این روش ها و آموزش ها شامل :

1. استفاده از جایزه

توصیه می شود هنگام تمرین کردن با پت خود، از جایزه های کوچک و راحت استفاده کنید. از این جایزه ها به عنوان تشویقی سگ برای انجام کار درستشان استفاده نمایید.

لینک های مفید : تربیت سگ نگهبان

2. جایی آرام و به دور از مزاحمت

هنگامی که می خواهید آموزش دست دادن به سگ را تمرین کنید، یک جای کاملا خلوت و آرام را انتخاب کنید. این کار به تمرکز سگ روی تمرین کمک می کند. در واقع سگ شما یاد بگیرد که چگونه در هر شرایطی فرمان یا دستور شما را عملی کند.

بعد از اینکه سگ این مهارت را تا حدودی یاد گرفت، بهتر است تمرین خودتان را در مکان های شلوغ انجام دهید. مثلاً یک شخص در اتاق باشد و رفت و آمد کند. یا شخصی در حال انجام کاری باشد، یاحتی می توانید تلویزیون را روشن کنید.

لینک های مفید : 
خرید کنسرو سگ

3. آموزش دست دادن به سگ

هنگامی که خسته و بی حوصله هستید، اقدام به آموزش و تربیت سگ خود برای اجتماعی شدن نکنید. چرا که در چنین شرایطی، نمی توانید نتیجه مطلوبی را به دست بیاورید. در زمان های خستگی، سگ خواب آلود و کسل است و زمان مناسبی برای آموزش نیست.

مسلما یادگیری برای اینکه تاثیر گذار باشد، نیاز به انرژی و تمرکز دارد. بهتر است آموزش سگ خانگی خود را مانی آغاز کنید که به صورت کامل استراحت کرده باشد. بهتر است مقداری لقمه خوشمزه غذا مثل : تکه های گوشت، میوه و یا تشویقی خوشمزه را برای او از قبل تهیه کنید.

نحوه آموزش دست دادن به سگ را در زمانی آغاز کنید که کمی گرسنه شده باشد. سگ ها زمانی که گرسنه هستند و نیاز به غذا دارند، تمایل زیادی به انجام دستورات شما دارند تا جایزه دریافت کنند.

4. صحبت کردن به صورت واضح

هنگامی که می خواهید یا سگ خود تمرین کنید، به صورت کاملا واضح و مشخص صحبت کنید. شمرده شمرده صحبت کنید تا سگ شما به خوبی متوجه صحت هایتان بشود. به عنوان مثال هنگامی که می خواهید بگویید بزن قدش و یا دست بده با صدای واضح و رسا بگویید. شنیدن صدای شما به این شکل باعث می شود تا سگ متوجه حرف شما بشود.

5. ارتباط صحبت با حرکات دست

زمانی که در حال گفتن کلمه دست بده و یا بزن قدش هستید دست پت را نیز به آرامی بالا بیاورید. بدین ترتیب سگ شما متوجه خواهد شد که بعد از شنیدن این کلمه چه کاری را انجام دهد.

6. تشویق سگ

به طور منظم برای آموزش دست دادن به سگ، دست خود را رو به روی پت نگه دارید. پس از اینکه سگ دست خود را روی دست شما قرار داد به او تشویقی بدهید. اگر سگ شما همچنان به شما دست نداد، مرحله چهار را مجددا تکرار کنید. در هر بار انجام دادن این کار پیش از یک بار به پت خود جایزه ندهید.

7. تکرار تمرین

در هر صورت تمرین و تکرار را فراموش نکنید. رمز موفقیت شما در چنین آموزش هایی، تمرین و آموزش به صورت منظم و همیشگی است. در نتیجه سگ شما یاد می گیرد که به درستی تمرین را انجام دهد. توصیه می شود صبر و حوصله به خرج بدهید و تمرین را متوقف نکنید.

8. گفتن کلمه فقط دست بده

هنگامی که به اندازه کافی با پت خود تمرین داشتید وقت تست آزمون و خطاست. بدون این که دستان خود را رو به روی او قرار دهید، فقط بگویید دست بده. اگر بتواند این کار را انجام دهد، سگ شما آماده دریافت تشویقی خواهد بود.

نحوه آموزش دست دادن به سگ

 نحوه آموزش دست دادن سگ

دست دادن یک حقه ساده ولی بسیار جذاب و هیجان انگیز هم برای شما و هم برای پت شما است. به پت خود یاد بدهید که در شرایط خاص دست بدهد. به طور معمول تمام سگ ‌ها می ‌توانند این ترفند اجتماعی شدن را به سرعت یاد بگیرند. پس از آموزش دست دادن به سگ چند تمرین ساده و کوتاه پت شما هر بار شما را ‌ببیند، پنجه ‌اش را برای دست دادن جلو می‌ آورد.

نحوه آموزش دست دادن به سگ بسیار ساده و راحت است. بهتر است در قدم اول سگ خود را بنشانید، سپس یک خوراکی در دستتان به عنوان جایزه نگه دارید. جایزه را به پت نشان دهید و بعد از آن مشت خود را سفت و محکم کنید. نباید اجازه بدهید پت بدون انجام آموزش شما، تشویقی و جایزه خود را دریافت کند.

در مرحله بعدی لازم است تا فرمان دست بده را بلند تکرار کنید و دستی که در آن جایزه دارید، زیر بینی او تکان دهید. با تکان دادن دست، توجه او را به جایزه معطوف کرده اید. بهتر است این آموزش را 5 دقیقه و تا 3 بار در طول روز با پت خود تمرین نمایید. سگ شما باید به این نوع آموزش عادت کند.

چگونه به سگ دست دادن یاد دهیم؟

یکی از روش هایی که میتوانیم متوجه شویم چگونه به سگ یاد بدهیم که دست دهد؟ مشاهده فیلم های آموزشی است. برای دیدن فیلم های آموزشی نحوه دست دادن به پت، می توانید در اینترنت جستجو کنید.

همچنین شما می توانید برای مشاهده اینگونه از فیلم ها به یوتیوب نیز مراجعه نمایید. زیرا در یوتیوب فیلم های آموزش متعدد و جدیدی در این باره وجود دارد. علاوه بر فیلم، عکس آموزش دست دادن سگ نیز به شما کمک می کند.

اگر جزو آن افرادی هستید که در طول روز مشغله های زیادی دارند و وقتی برای این آموزش ها ندارند، اصلا نگران نباشید. چرا که مربی های بسیار زیادی وجود دارند که وقت و کار خود را صرف آموزش دادن به پت می کنند. تربیت حیوانات خانگی بدون صرف وقت امکان پذیر نمی باشد.

به همین دلیل بهتر است به دنبال یک مربی حرفه ای برای تعلیم و تربیت سگ خود باشبد. شما می توانید با شماره ای که در سایت قرار داده شده است، تماس بگیرید. مشاوران و متخصصان ما در این زمینه شما را راهنمایی خواهند کرد.

تمرین های خود را کوتاه انجام دهید. اگر سگ شما تنها پنجه هایش را از زمین بلند نمود، باز هم به او تشویقی بدهید. صبر و حوصله زیادی را صرف آموزش کنید. سگ ها با دیدن کار آن ها را یاد می گیرند، تمرین و تکرار را فراموش نکنید.

حتی اگر سگ شما تمرین مورد نظر شما را یاد گرفت، تا چند روز بعد تمرین را ادامه دهید. در صورت تمرین مداوم، آموزش ملکه ذهن سگ خواهد شد. تمرین را بیش از حد انجام ندهید که خسته کننده باشد. اینکار باعث سر رفتن حوصله سگ خواهد شد. انجام آموزش و یادگیری به صورت چند دقیقه و چند بار در روز کافی است.

امیدوار هستیم این بخش از وبلاگ زوکلیک برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت داشتن هرگونه ابهام در این زمینه می توانید با مشاوران ما تماس برقرار کنید.

پینترست زوکلیک را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *