نژاد حیوانات, سگ

نژاد سگ نگهبان

نژاد سگ نگهبان

دسته بندی انواع نژاد سگ نگهبان چگونه است؟ نژادهای مختلف سگ نگهبان کدامند؟ در ادامه همراه ما باشید تا با معرفی نژادهای سگ نگهبان، با برترین نژاد سگ گارد آشنا شوید. ضمن اینکه در مقاله ایی جداگانه به بررسی  تربیت سگ نگهبان پرداخته بودیم ، اگر به دنبال یک سگ قوی و بی باک برای مراقبت از خانه و خانواده خود هستید، نژاد سگ گارد، مناسب ترین گزینه برای شما است.

نژاد های سگ نگهبان بسیار وفادار و با غریزه محافظتی هستند. به طوری که می توانند در فضای باز همانند یک دوربین بیسیم عمل کنند تا آرامش شما را در شب فراهم سازند.
همچین اگر تصمیم دارید از یک سگ نگهبان در خانه و باغ خود استقبال کنید، حتما آموزش های اجتماعی شدن را به آنها ارائه بدهید. انواع نژاد سگ نگهبان باید به طور کامل آموزش اولیه را یاد بگیرند. تا بدانند چه رفتاری مناسب است و در چه شرایطی مناسب نیست.

در جهان نژاد های سگ نگهبان بسیاری وجود دارند که سر سخت هستند. به همین خاطر شما به صبر و حوصله زیادی نیاز دارید تا به آنها بفهمانید رئیس کیست. در ادامه همراه این بخش از وبلاگ زوکلیک باشید تا بدانید نژادهای مختلف سگ نگهبان کدامند؟

لینک های مفید :  بهترین نژاد سگ خانگی

 فهرست عناوین بررسی شده :

1. معرفی نژادهای سگ نگهبان۳
2. نژادهای مختلف سگ نگهبان کدامند؟۳

لینک های مفید : نژاد پامرانین

نژادهای مختلف سگ نگهبان

 معرفی نژادهای سگ نگهبان

انواع نژاد سگ نگهبان می توانند کار های فوق العاده ای را در حق شما انجام بدهند. آنها می توانند هنگام ورود بازدیدکنندگان به شما هشدار بدهند. حتی توان اینکه به شما اطلاع بدهند که وضعیت بالقوه خطرناکی در اطراف شما وجود دارد را نیز دارند. در نتیجه شما را از هرگونه تهدیدی آگاه خواهند کرد. این در حال است که نژاد سگ نگهبان دارای یک جنبه جدی است. اما چیزهای بیشتری در مورد این سگ ها وجود دارد که باید بدانید.

با معرفی نژادهای سگ نگهبان متوجه خواهید شد که برخی از سگ های نگهبان برخلاف جثه بزرگی که دارند، دوست دارند از روی دامان شما بالا بروند تا بخوابند. برخی از سگ هایی که مورد علاقه اغلب افراد است، همان سگ های نگهبان باهوشی هستند که اغلب برای محافظت استفاده می شوند. بسیاری از نژاد سگ گارد زمانی که کار محافظت انجام نمیدهند، مهربان هستند. بدین ترتیب توقعی جز داد و ستد محبت با صاحب خود را ندارند.

 نژادهای مختلف سگ نگهبان کدامند؟

انواع نژاد سگ نگهبان که در ادامه معرفی می کنیم، نه تنها می توانند از شما و خوانواده‌تان محافظت کنند، بلکه محافظان هوشیاری برای گله و دیگر حیوانات خانگی هستند. بهترین نژاد های سگ نگهبان شامل :

1. سگ دوبرمن پینچر ( Doberman ) 

سگ دوبرمن به عنوان یک سگ بی نظیر و فوق العاده شناخته می شود. میزان سرعتی که این سگ ها دارند، بسیار زیادتر از سایر نژاد سگ ها است. انواع نژاد سگ نگهبان می توانند در کوتاه ترین زمان، افراد ناشناس حاضر در آن منطقه را بگیرند. جالب است بدانید که سگ دوبرمن پنجمین به عنوان سگ باهوش بین نژاد سگ ها نیز شناخته می شود. دوبرمن پینچر ( Doberman ) یک سگ با ادب، نترس، قدرتمند و سریع است.

2. سگ روتوایلر ( Rottweiler ) 

سگ روتوایلر به عنوان سگ نگهبان گله و خانه به حساب می آید. اگر بخواهیم منطقی تر به ویژگی های نژاد سگ نگهبان روتوایلر نگاه کنیم. باید گفت که به عنوان سگ محافظ بی رحم شناخته می شود. آنها یک نژاد باهوش هستند و به صاحبانشان بسیار وفادار هستند. شما می توانید این سگ ها را در مدت زمان کوتاهی آموزش بدهید. سگ های روتوایلر توانایی یادگیری بسیار بالایی دارند. این سگ ها با افراد غریبه کاری ندارند و هر فرد یا حیوانی بخواهد به حریم این ها نفوذ کند با آنها برخورد می کند.

انواع نژاد سگ نگهبان

3. سگ ژرمن شپرد (German shepherd ) 

سگ ژرمن شپرد محبوب ترین نژاد سگ نگهبان در ایران است.سگ ژرمن شپرد یک سگ عالی و فوق العاده برای اجرای قوانین پلیسی می باشد. این سگ کاردان و زرنگ به دلیل ویژگی های ماهرانه ای که دارد، جز سگ های پلیسی قرار می گیرد. البته سگ های ژرمن برای اینکه روحیه شادی داشته باشند، به توجه شما نیاز دارند. در خانه بسیار سگ آرام و دوست داشتنی هستند. در مقابل هنگام نیاز و تهدید محدوده، آن ها بسیار خشمگین و خطرناک خواهند شد. در واقع این سگ، یک سگ نگهبان عالی برای محافظت است.

4. سگ گریت دین، غول مهربان و با ابهت 

یکی دیگر از بهترین نژاد سگ گارد، نژاد گریت دین هست که از نوادگان سگ ماستیف به شمار می رود. مراقبت و نگهداری از سگ های گریت دین به فضای بسیار زیادی نیاز خواهید داشت.

لازم است بدانید که همواره هزینه محافظت و نگهداری از این سگ ها نیز نسبتا بالا است. از طرفی برای اینکه این سگ را به یک سگ نگهبان خوب تبدیل کنید، باید اقداماتی را انجام دهید و لازم است حتما آنها را از تولگی به روش صحیح و اصولی آموزش بدهید. سپس رفتار هایی مثل خجالتی بودن و رفتار های پرخاشگرانه آنها را اصلاح کنید.

5. سگ سرابی ( Sarabi ) 

سگ سرابی بهترین و مشهورترین نژاد سگ نگهبان ایرانی است. این نژاد از سگ طرفداران بسیار زیادی در ایران و حتی خارج از ایران دارد. سگ سرابی در ایران به عنوان سگ چوپان و گله نیز معروف شده است. به طوری که از گذشته دور این سگ در کنار چوپان ها برای نظم دادن به گله استفاده می شدند. حتی برخی از افراد نیز روی جنگ و مبارزه نژاد سگ سرابی شرط بندی کرده اند. در خارج از کشور به ماستیف ایرانی نیز شهرت دارد. میزان قدرت و حالت فیزیکی که این سگ سرابی ایرانی دارد، بسیار خیره کننده است.

6. نژاد سگ گریت پیرنیز 

گریت پیرنیز یک نژاد سگ نگهبان است که برای محافظت از گله نیز بسیار کاربردی هستند. البته این سگ طبق معمول برای محافظت از گله‌ هاي بزرگ نیز مورد استفاده قرار می گیرند. علاوه بر محافظت از گله، سگ های گریت پیرنیز می توانند شما را از نزدیک شدن افراد غریبه به منزلتان آگاه کنند. با هشدار هایی که می دهند به راحتی شما را از شر مزاحمین خواهند رهانید. همچنین بدون حضور شما نیز می توانند افراد سودجو را فراری دهند.

7. نژاد سگ آیردل تریر 

آیردل تریر از بزرگ ترین نژاد های سگ نگهبان است که در شکار، نیروی پلیس و ارتش استفاده می شود. سگ های آیردل تریر جزو بهترین سگ های نگهبان هستند. آنها در مقابل تمام رفتار ها و فعالیت های غیر معمول به سرعت واکنش می دهند. سرعت عمل آنها بسیار تیز و قابل مقایسه با سایر سگ های گارد نیست. این نژاد سگ نگهبان نیز بسیار وفادار بوده، اما برای افراد تازه کار توصیه نمی شود.

معرفی نژادهای سگ نگهبان

8. قفقازی شاهسون، سگ قول پیکر مهربان 

سگ قفقازی شاهسون به عنوان بهترین نژاد سگ در ایران اصالتا اردبیلی است. از این سگ برای نگهبانی نیز استفاده می کنند. سگ نژاد قفقازی شاهسون با نام های مختلف نیز شناخته می شود. این سگ به عنوان برترین نژاد سگ در ایران، در مناطق شمالی و حاشیه دریای خزر می باشد.

متاسفانه این سگ ایرانی در کشور روسیه به ثبت رسیده است. سگ شاهسون ۱۰ تا ۱۳ سال عمر متوسط دارد. یکی دیگر از نام های که به سگ قفقازی نسبت داده می شود، سگ خرسی است. دو نژاد اصلی این نژاد سگ نگهبان، سگ گرجی و سگ ارمنی می باشد.

9. قهدریجانی (قدرجونی) 

یکی دیگه از نژاد های برتر سگ در ایران، نژاد قهدریجانی است. این سگ با اسم های سگ قدرجونی یا قدرجانی نیز شناخته می شود. زادگاه اصلی این نژاد منطقه قهدریجان در ۵ کیلومتری فلاورجان و ۲۵ کیلومتری شهر اصفهان است. سگ قهدریجانی نژادی بسیار قوی، شچاع و نترس می باشد. تربیت این نژاد از سگ کار هر شخصی نیست و به صاحبی قوی نیز نیاز دارد. باید به نژاد سگ نگهبان قهدریجانی دستور بدهید تا بداند در این منطقه رییس کیست!

10. سگ پولی ( Puli ) 

سگ پولی اغلب بخاطر ماهیت مشکوکی که دارند، معروف هستند. سگ پولی یک سگ باهوش و کاملا زرنگ است. بسیاری از سگ های پولی حتی در هنگام خواب نیز بیدار هستند. در نتیجه با مشاهده هرگونه خطر در اطراف شما، فورا اطلاع رسانی خواهند کرد. پولی علاوه بر این که یک سگ نگهبان با سایز متوسط است، یک همقدم می باشد.

سگ پولی می تواند یک دوست خوب بسیاری از خانم ها نیز باشد. در نظر داشته باشید که نگهداری و آموزش این سگ کار چندان آسانی نیست. پس شما برای تربیت و آموزش این نژاد سگ، اطلاعات کاملی در این زمینه داشته باشید.

فیسبوک زوکلیک را دنبال کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *