ارسال رایگان برای همه سفارش ها ۱ تا ۳ روز کاری

وبلاگ

 نژاد سگ خانگی

 نژاد سگ خانگی

تمام ویژگی‌ های نژادهای سگ خانگی کلی هستند و در بعضی ویژگی ها ممکن است سگ شما تفاوت هایی را نشان دهد. اینکه کدام سگ برای آپارتمان شما مناسب باشد به شرایط شما در ساختمان نیز بستگی دارد. همچنین برخی از نژاد ها وجود دارند که دستخوش تغییرات شده اند. تنها چیزی که درباره سگ شما مورد توجه است و باید به آن دقت کنید این است که سگ شما دچار تغییر رفتاری ناگهانی و جدی نشود. برای کسب اطلاعات در خصوص نژاد سگ آپارتمانی با زوکلیک همراه باشید.

نژاد سگ خانگی چه ویژگی هایی دارد؟ نژادهای سگ خانگی کدامند؟ بهترین نژاد سگ برای نگهداری در آپارتمان چیست؟ برای پیدا کردن محبوب ترین  سگ خانگی از لحاظ نژاد ، باید به دنبال سگ مناسب برای نگهداری باشید. یافتن سگ مناسب خانگی ممکن است در برخی مواقع برای شما سخت و دشوار باشد. حتی ممکن است در ذهن خود گزینه های بسیار محدودی را در نظر گرفته باشید.

فاکتور هایی مثل ابعاد آپارتمان، موقعیت قرارگیری ساختمان و حتی سن و سال همسایه های شما می توانند در انتخاب انواع نژاد سگ خانگی موثر باشد. نگران نباشید، چرا که طیف گسترده ای از نژاد های آپارتمانی وجود دارند. بدین ترتیب وجود نژاد های مختلف باعث می شود تا دست شما در انتخاب باز باشد. پس اگر تصمیم گرفته اید تا از نژاد سگ های کوچک مراقبت کنید، پیشنهاد می شود تا انتها همراه زوکلیک باشید.

 فهرست عناوین بررسی شده :

1. انواع نژاد سگ خانگی
2. نژاد سگ برای نگهداری در آپارتمان

نژاد سگ آپارتمانی

 انواع نژاد سگ خانگی

1. پامرانین

پامرانین ها از سگ های گروه اسپیتز می باشند که به عنوان بهترین نژاد سگ های کوچک شناخته می شوند. سگ ها کوچک و دست آموزی که مو های بسیار زیادی هستند. خوشبختانه مو های سگ نژاد پامرانین، به مراقبت بسیار زیاد و دائم نیاز ندارند. تنها کافی است تا در طول روز مو های آنها را شانه بزنید.

با شانه زدن، در زیبایی چهره این نژاد سگ کمک خواهید کرد. فعالیت روزانه اغلب برای سلامتی و خوشحالی این نژاد سگ خانگی می تواند کافی باشد. پامرانین ها به خوبی به تمرینات ارائه شده از سمت شما دقت می کنند و با علاقه آن را انجام خواهند داد.

2. نژاد پودل (Poodle)

پودل ها، سگ های کوچک و دوست داشتنی هستند که در سه سایز عروسکی، مینیاتوری و استاندارد وجود دارند. سگ های نژاد پودل به خاطر داشتن سه سایز ایده آل، از برترین نژادهای مختلف سگ خانگی هستند. پودل ها بسیار باهوش هستند و می توانند به سرعت همه چیز را یاد بگیرند و دارای موهای فر هستند.

سگ های نژاد پودل، کاملا پر انرژی هستند. به خاطر این ویژگی، همواره آماده بازی کردن و گوش دادن به صحبت های شما هستند. سگ های پودل با هر محیطی سازگار هستند و در هر خانه ای می توانند به راحتی زندگی کنند. این نژاد سگ ها با کودکان نیز ارتباط بسیار خوبی دارند و به همین خاطر از بهترین نژاد سگ خانگی هستند.

3. نژاد بیچون فرایز ( Bichon Frise)

بیچون فرایز، نژاد برتر سگ آپارتمانی است که بسیار کوچک و بامزه می باشد. نحوه رویش مو های آنها به گونه است که در صورت بلند شدن، آنها را شبیه توپ در زمین بازی می کند. آموزش دادن این نژاد برتر سگ آپارتمانی کار ساده ای است، چرا که آنها به راحتی می توانند با شما اخت شوند.

نژاد بیچون فرایز به عنوان یکی دیگر از انواع نژاد سگ خانگی در ایران، با هر سبک زندگی سازگار می باشد. این نژاد سگ، برای افرادی که در آپارتمان زندگی می کنند و فرزند کوچک دارند، مناسب می باشد. اندکی صرف وقت برای بازی و توجه به این حیوانات، برای سلامتی و شادی او کافی است.

لینک های مفید : قیمت آرایش حیوانات خانگی

انواع نژاد سگ خانگی

 نژاد سگ برای نگهداری در آپارتمان

1. سگ باسنجی (Basenji)

سگ باسنجی شکارچی نژاد سگ اپارتمانی است که دارای اندازه متوسط و بدون مو است. این سگ صاحب خود را با هوش خود شگفت زده می کند. جالب ترین نکته درباره سگ های باسنجی این است که این سگ ها مانند گربه ها روی نظافت خود حساس هستند. ترجیح می دهند در هر زمان، اقدام به تمیز کردن خود کنند.

مشخصات ظاهری باسنجی به عنوان نژاد سگ خانگی

_ واق واق نمی کند و مزاحم همسایه ها نخواهد شد.
_ قد : تا ۴۶ سانتی متر
_ وزن : 9 تا 11 کیلوگرم
_ عمر : ۱۰ الی ۱۳ سال
_ رنگ بندی : سیاه و بلوطی مایل به زرد
_ موها : کوتاه

مشخصات شخصیتی

هوش بالای سگ باسنجی باعث شده تا به محبوب ترین نژاد سگ اپارتمانی تبدیل شوند. باسنجی سگی نیست که به سرعت از فرمان شما اطاعت کند. بلکه این نژاد سگ خانگی درباره آن فکر می کنید و سپس تصمیم می گیرد که آیا می خواهد همان کاری که شما خواسته اید را انجام دهد یا خیر.

این نژاد ها به معاشرت و آموزش اولیه نیاز دارند. در صورت آموزش ندیدن، از خود رفتار های غیر اجتماعی بروز خواهند داد. شما می توانید با استفاده از تشویق های مختلف او را به سازگاری و مهربانی سوق دهید.

نژاد سگ های کوچک

2. سگ پودل (Poodle)

پودل های مو فرفری با هر سه اندازه، جزو سگ های ورزشکار به حساب می آیند. این سگ ها عاشق فعالیت و سرگرمی هستند. پس اگر به دنبال یک نژاد ریزه میزه، باهوش و پر جنب و جوش هستید، به سراغ پودل های سایز کوچک بروید. سگ پودل کوچک به عنوان سگ آپارتمانی در دنیا شناخته می شوند.

مشخصات ظاهری پودل به عنوان نژاد سگ خانگی و آپارتمانی

_ یک نژاد بسیار خوب برای افرادی است که آلرژی دارند.
_ در سه اندازه عادی، عروسکی و مینیاتوری سایز بندی می شوند.
_ قد : ۲۵ تا ۳۰ سانتی متر
_ وزن : 3 تا 31 کیلوگرم
_ عمر : 12 الی ۱۵ سال
رنگ بندی : آبی، سیاه، سفید، خاکستری، نقره ای و قهوه ای
موها : متراکم

مشخصات شخصیتی نژاد سگ خانگی پودل

سگ های پودل هوشمند، دوست داشتنی، وفادار و بسیار شیطون هستند. آنها در هر شرایطی از خانه و خانواده هایشان محافظت می کنند و عاشق بازی می باشند. از طرفی ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا با افراد جدید صمیمی شوند. پودل ها به عنوان یک سگ مهربان و اجتماعی بسیار محبوب هستند.

3. سگ مالتیز (Maltese)

یکی دیگر از نژاد های مختلف سگ برای اپارتمان، سگ مالایی به عنوان یک سگ اشرافی است. اشرافی بودن آنها باعث شده تا به سگ آپارتمانی در ایران تبدیل شوند. مالتیز یک ظاهر عروسکی و کاملا جمع و جور دارد که در برخی اوقات لجباز می شود. به صورت کلی آنها را به عنوان یک دوست شاد و مهربان در نظر می گیرند. موهای سگ مالتیز بلند است اما انتظار ریزش موی زیاد را از او نداشته باشید.

مشخصات ظاهری مالتیز به عنوان نژاد سگ خانگی

_ یک سگ عروسکی و 2000 ساله که حتی ارسطو نیز از آن نام برده است.
_ قد : ۲۰ تا 25 سانتی متر
_ وزن : ۳ کیلوگرم به بالا
_ عمر : ۱۲ الی ۱۵ سال
_ رنگ بندی : سفید
_ موها : ابریشمی و صاف

مشخصات شخصیتی

سگ مالتیز یک سگ مردمی و اجتماعی است که بر خلاف ظاهر کوچکش، اصلا خجالتی نیست. هوش بسیار بالایی دارد که می تواند یک دوست و همبازی مناسبی برای سایر سگ ها باشد. تشویق کردن را دوست دارد و به آن پاسخ مثبت می دهد.

اگر سگ شما بازیگوش است و به ناگهان آرام و ساکت می شود، آن را یک زنگ خطر تلقی کنید. امیدوار هستیم تا شما با مطالعه این وبلاگ از زوکلیک متوجه شده باشید برترین نژاد سگ برای نگهداری در آپارتمان چیست؟ در صورت داشتن هرگونه سوال و ابهامی در این زمینه می توانید با کارشناسان مجموعه  در تماس باشید.

مرتبط

مقالات مرتبط

بهترین برند غذای گربه

بهترین برند غذای گربه

تمام گربه ها نیاز هایی دارند که با کسب تجربه، به مرور زمان و امتحان مدل های مختلف غذا به دست می آید. با استفاده از برند های مختلف، مشخص می شود که کدام برند از غذای گربه به عنوان بهترین برند غذای گربه کاربردی تر است. به طور کلی، قبل از اینکه همه مارک ها رو امتحان کنید، بهتر است به سراغ مارک های معتبر و تضمین شده بروید. برتر ین برند غذای گربه را بشناسید و از میان آنها غذای گربه بانمک خود را انتخاب کنید. در اینجا به بررسی بهترین برندهای غذا گربه می پردازیم . با زوکلیک همراه باشید.

ادامه مطلب »
بهترین برند غذای سگ

بهترین برند غذای سگ

اگر حیوان خانگی دوست داشتنی شما یک سگ است بهتر است که با برترین برند غذای سگ آشنا شوید. به طور کلی غذای سگ می تواند شامل مواد غذایی خشک، کنسرو و ترکیب خشک و کنسرو باشد. تمام غذا های نام برده شده با برند های مختلف و مخصوص سگ ها تولید شده اند. در این مقاله به بررسی برندهای معتبر که در ایران نیز به فروش می رسد خواهیم پرداخت.

ادامه مطلب »
انواع نژاد سگ

انواع نژاد سگ

هر کدام از نژاد های مختلف دارای ویژگی ها و خصوصیات منحصر به فرد هستند. اگر شما هم به دنبال یک سگ مناسب برای خود هستید، حتما تمام شرایط را در نظر داشته باشید. چرا که سگ ها در نژاد های مختلف دارای سلایق و خصوصیات مختلفی هستند.به طور مثال سگ های مینیاتوری از نظر اندازه کوچک هستند و شخصیت جذابی دارند. این سگ های کوچک معمولاً کمتر از 4 کیلوگرم وزن دارند. در این مقاله با انواع نژادهای مختلف سگ آشنا می شویم .در صورتی که مایل هستید در خصوص نژادهای مختلف سگ ها اطلاعات بیشتری کسب کنید ، با زومگ همراه باشید.

ادامه مطلب »

اشتراک گذاری این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

دلیل بازگشت وجه