سگ, نژاد حیوانات

بهترین نژاد سگ نگهبان

بهترین نژاد سگ نگهبان

بهترین نژاد سگ نگهبان کدام است؟ کدام نژاد سگ نگهبان بهتر است؟ در واقع سگی که از ورود افراد مهاجم ممانعت می کند، از نژاد خاصی بوده است. نژاد های خاص زمانی به عنوان نژاد برتر سگ نگهبان نساخته می شوند که آموزش های ویژه ای دیده باشند. چرا که سگ های زیادی هستند که برای نگهبانی استفاده می شوند.

وظیفه آنها بدین صورت است که به صاحب خود اعلام می کند که فردی وارد ملک آن ها شده است. برای بهترین نژاد سگ نگهبان فرقی نمی کند دوست باشد یا دشمن تنها تلاش می کنند تا وظیفه خود را به درستی انجام دهند.

تمام سگ ها تربیت پذیر هستند بنابراین از طریق آموزش و تربیت سگ نگهبان می توانند حضور اشخاص مختلف را به شما اطلاع دهند. البته برخی از نژاد های سگ به خاطر توانایی و ویژگی های غریزی برای نگهبانی مناسب تر هستند. به همین خاطر این نژاد های معروف، به عنوان بهترین نژاد سگ نگهبان شناخته می شوند. در ادامه قرار است شما را با بهترین سگ آشنا کنیم. اگر قصد دارید یک نگهبان باوفا برای خود استخدام کنید، با آگاهی بیشتری اینکار را انجام دهید.

فهرست عناوین بررسی شده :

1. بهترین نژاد سگ نگهبان
2. کدام نژاد سگ برای نگهبانی بهتر است؟
3. بهترین سگ نگهبان کدام است

لینک های مفید :  بهترین نژاد سگ خانگی

نژاد برتر سگ نگهبان

بهترین نژاد سگ نگهبان

برترین نژاد سگ نگهبان از آن چیزی که مسئولیت آن را به او سپرده ایم مراقبت می کند. حتی اگر جان خود را در خطر ببیند، هیچگاه از وظیفه خود چشم پوشی نمی کنند. هنگامی که به تاریخچه پیدایش اکثر نژاد های سگ نگاه می کنیم، متوجه می شویم که اصلی ترین وظیفه آنها نگهبانی بوده است. حتی در گذشته برخی از گونه های سگ را به طوری پرورش داده اند که خصوصیات نگهبانی را داشته باشند.

برخی چنین تصور می کنند که بهترین سگ برای نگهبانی، باید وحشی و جنگی باشد. مسلما این دیدگاه درست نیست، چرا که نژاد برتر سگ نگهبان بسیار وفادار و مهربان هستند. از صاحب خود و هر چیز که وظیفه نگهبانی از آن را دارند در برابر حوادث، محافظت می کنند.

حتی سگ های مدرن و خانگی امروزی نیز گرایش دارند از صاحب خانه و خانه او مراقبت و نگهداری کنند. بهترین نژاد سگ نگهبان هم می تواند ایرانی باشد هم خارجی. در این محتوا قصد داریم انواع آنها را معرفی کنیم. در نهایت به شما کمک کنیم تا برترین نژاد سگ نگهبان را انتخاب نمایید.

 کدام نژاد سگ برای نگهبانی بهتر است؟

سگ های نگهبان متفاوت هستند و در نژاد های مختلفی وجود دارند. در این بخش از وبلاگ زوکلیک به معرفی ۱۰ مورد از سگ هایی را که به عنوان نژاد برتر سگ نگهبان شناخته می شوند، پرداخته ایم. سگ های معرفی شده برای نگهبانی باغ، ملک و خانه شما بسیار مناسب هستند.

به صورت مختصر برخی از خصوصیات و ویژگی های آنها را توضیح خواهیم داد. با خواندن این مقاله به راحتی می تواند متناسب با نیاز خود، یکی از آنها را برای نگهبانی انتخاب کنید.

– سگ بول ماستیف
– سگ دوبرمن
– سگ سرابی
– سگ روتوایلر
– سگ کومندور
– سگ پولی
– سگ ژرمن شپرد
– سگ رودسین ریجبک
– سگ کوواز
– سگ استافورد شایر

لینک های مفید :  آموزش دست دادن به سگ

1. سگ بول ماستیف ( Bullmastiff )

سگ بول ماستیف ( Bullmastiff ) بهترین نژاد سگ نگهبان است. یکی از بی نظیر ترین نژاد سگ های نگهبان جهان شناخته می شود که بسیار شجاع و وفادار است. این سگ ها اجازه ورود مزاحم را به حریم شخصی صاحب خود نمی دهند. حتی ممکن است در صورت عبور بدون اجازه، جراحاتی توسط سگ به عابر وارد شود. سگ ماستیف به عنوان یک سگ ساکت، مودب در محیط خانه شناخته می شود. این سگ به خوبی کار نگهبانی را انجام می دهد.

کدام نژاد سگ برای نگهبانی بهتر است؟

2. بهترین نژاد سگ نگهبان  : سگ دوبرمن پینچر (Doberman )

سگ دوبرمن پینچر (Doberman ) بهترین سگ برای نگهبانی باغ است. پس اگر می خواهید سگ خریداری شده را در باغ قرار دهید، دوبرمن یک انتخاب عالی است. این سگ می تواند از وسایل با ارزش داخل باغ به درستی محافظت کند. این نژاد سگ به عنوان بهترین سگ نگهبان کاملا باهوش، شجاع و قوی است. همچنین در کمترین زمان ممکن و با سرعت بالا می تواند افراد را بگیرد.

3. سگ سرابی ( Sarabi )

یکی از بهترین نژاد سگ نگهبان ایرانی، نژاد سرابی است. این سگ به عنوان سگ چوپان و گله نیز شناخته می شود که دارای جثه بزرگ و کاملا قوی هست. حتی این سگ را با نام ماستیف ایرانی نیز می شناسند. این نژاد سگ برای نگهبانی باغ و ملک شما بی نظیر است به شرطی اینکه یک مربی خوب داشته باشد. در غیر این صورت ممکن است به مردم و حتی شما آسیب بزند.

4. سگ روتوایلر ( Rottweiler )

سگ روتوایلر ( Rottweiler ) به عنوان برترین نژاد سگ نگهبان در جهان شناخته می شوند. این سگ ها توانایی یادگیری بسیار بالایی دارند. در واقع این نژاد برای نگهبانی عالی است و به افراد غریبه کاری ندارد. البته اگر وارد حریم منطقه محافظت شده شوید قطعا به شدت شما حمله می کند.

5. سگ کوموندور (Komondor )

یکی دیگر از بهترین نژاد سگ نگهبان، سگ کوموندور (Komondor ) است. شاید تصویر این سگ باعث شده است که به عنوان سگ نگهبان شناخته نشود اما اینطور نیست. چرا که قدرت، وفاداری و شجاعت آن زبان زد است. در نتیجه اگر بتوانید به خوبی به این نژاد آموزش دهید قطعا تا آخر عمر در خدمت شما خواهد بود.

6. سگ پولی ( Puli )

سگ پولی ( Puli ) بهترین سگ برای نگهبانی است. این سگ را به عنوان یک سگ باهوش و زرنگ می شناسند. با وجود جثه مناسب و آموزش لازم می تواند یک سگ نگهبان خوب بزای شما باشد. حتی بسیاری از خانم ها از این نژاد سگ به عنوان یک همدم و همراه استفاده می کنند.

7. سگ ژرمن شپرد (German shepherd )

نژاد ژرمن شپرد (German shepherd ) را به عنوان بهترین نژاد سگ نگهبان و سگ پلیس می شناسند. دلیل این نامگذاری، هوس بالا و زیرکی این نژاد سگ است. البته ناگفته نماند که این سگ ها در محیط خانه کاملا آرام و ساکت اند. اما در زمان نیاز و تهدید کاملا خشمگین می شوند. بدین ترتیب از این جهت برای نگهبانی یک گزینه فوق العاده محسوب می شوند.

8. سگ رودسین ریجبک ( Rhodesian ridgeback )

بهترین سگ نگهبان، باید یک سگ قوی و خوب و دارای احساسات قوی و عاشق آرامش باشد. درست همانند سگ رودسین ریجبک. گفته می شود که این نژاد از سگ ها خودشان محل زندگی خود را انتخاب می کنند. پرورش این سگ کار آسانی نیست چرا که به عنوان یک سگ آزاد شناخته می شوند.

9. سگ کوواز ( Kuvasz )

سگ کوواز ( Kuvasz ) به عنوان بهترین نژاد سگ نگهبان شناخته شده است. به خاطر جثه بزرگ و قوی، لهستانی ها آنها را جزو قدیمی ترین نژاد سگ های مجارستان می دانند. این نژاد محلی مجارستان شجاعت بسیار بالایی دارد و توانایی نگهبانی از خانه و افراد را دارد.

10. سگ استافورد شایر ( Staffordshire )

یک سگ خوب و عالی برای نگهبانی است که حالت تهاجمی زیادی دارد. البته به خاطر اینکه سگ استافورد شایر به کسی آسیب نزند باید حتما از بچگی آموزش دیده باشد. دقت کنید که نگهداری از این سگ برای افراد عادی توصیه نمی شود.

بهترین نژادهای سگ نگهبان

 بهترین سگ نگهبان کدام است؟

درست همانند هر حیوان خانگی دیگری، داشتن یک سگ نگهبان با مسئولیت ‌هایی همراه است. تمام نژاد های نام برده شده در بالا به عنوان بهترین سگ نگهبان شناخته شده اند. با این حال صاحبان سگ، باید این واقعیت را در نظر بگیرند که این سگ ها قدرت زیادی دارند.

انتخاب بهترین نژاد سگ نگهبان به مکان مورد نظر و شرایط شما بستگی دارد. برای اینکه بدانید بهترین نژاد سگ برای نگهبانی چیست؟! بهترین سگ نگهبان کدام است؟! می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید. سپس انتظارات خود را با ما در میان بگذارید. در نهایت به شما کمک می‌کنیم تا بهترین گزینه را انتخاب کنید.

برترین نژادهای سگ نگهبان

برای اطمینان از ایمنی اعضای خانواده، مهمانان و همسایگان، سگ ‌های نگهبان به‌ درستی آموزش دهید. همچنین سگ های نگهبان باید یاد بگیرند که دستورات صاحبان خود را به درستی انجام دهند. سگ های نگهبان جزء با وفا ترین، باهوش ترین و مهربان ترین نژادهای سگ هستند. این سگ ها برای محافظت از خانه و خانواده، جان خود را به خطر می اندازند. سگ های نگهبان همانند حیوانات خانگی به توجه و محبت نیاز دارند و اکثرا بسیار قوی هستند.

فیسبوک زوکلیک را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *